Ponad tydzień imprez z okazji Dnia Dziecka w Gemini Park.

 


Wystawa postaci z „Gwiezdnych wojen” zbudowanych z LEGO, w tym największy w historii model statku kosmicznego z kultowej sagi, spotkanie z gwiazdami sportu, poszukiwanie wśród nastolatek przyszłej rajdowej mistrzyni i mimowie – to tylko niektóre z atrakcji, jakie Gemini Park Tychy przygotował na Dzień Dziecka.

Nie jeden, a kilka dni święta

Dzień Dziecka w tyskim Gemini Park zapowiada się w tym roku hucznie i… długo. Zamiast przez jeden dzień, galeria postanowiła świętować ponad tydzień od 24 maja do 3 czerwca, wypełniając ten czas kilkudziesięcioma atrakcjami dla dzieci i młodzieży. – Zaplanowaliśmy prawdziwy maraton imprez, który wypełniają atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Coś dla siebie znajdą zarówno fani konstrukcji z klocków LEGO i „Gwiezdnych wojen”, fani sportu i motoryzacji, a także miłośnicy gier komputerowych czy popularnego facepaintingu. Będziemy budować, ścigać się, opowiadać o motoryzacji, a także grać w gry – zapowiada Tomasz Misztalewski, dyrektor galerii.

Czego konkretnie mogą się spodziewać najmłodsi?

W Tychach stanie olbrzymi statek kosmiczny

Już od 24 maja w galerii stanie specjalna strefa LEGO Star Wars. Odwiedzając ją dzieci będą mogły wcielić się w konstruktorów i zbudować z ponad 20 tys. elementów olbrzymie figury m.in. DarthaVadera lub swoją własną gwiezdną flotę. Ponadto będą mogły spotkać się z kultowymi droidami, znanymi z sagi, a także odwiedzić wystawę stworzoną w całości z klocków.

Na tej znajdąsię m.in.  figury LEGO Star Wars przedstawiających bohaterów z popularnego filmu, stworzone z klocków statki kosmiczne, a także największy w historii model Sokoła Millenium (Millenium Falcon), czyli statku Hana Solo, określany jako „najszybsza kupa złomu w galaktyce”.

Oprócz tego w Gemini Park powstanie strefa LEGO Duplo,  pomyślana o dzieciach w wieku od 2 do 5 lat, a także strefa popularnej wśród dziewczynek marki LEGO Friends z wielkim stołem wypełnionym klockami i miejscem przeznaczonym do budowania. Zabawie klockami towarzyszyć mają konkursy z nagrodami – zapowiada galeria. Galaktyczna przygoda z LEGO Star Wars potrwa do 30 maja. Wstęp do jest bezpłatny.

Coś dla nastolatek. Zostań mistrzynią

Z kolei 26 i 27 maja do galerii zawita projekt „Girls on track”, który promuje motosporty wśród dziewczyn w wieku od 13 do 18 lat, zachęcając je do czynnego uprawiania tej dyscypliny do niedawna zdominowanej przez mężczyzn. Projekt współfinansuje Komisja Europejska.

W ramach wydarzenia zaplanowano spotkanie z ambasadorem projektu – Rafałem Sonikiem – mistrzem rajdu Dakar oraz Gosią Rdest – kierowcą rajdowym i Mistrzynią Polski w Kartingu z 2011 roku, a przede wszystkim  eliminacje do programu szkoleniowego  „Girls on track”. Dziewczyny zainteresowane rajdową karierą, będą mogły zmierzyć się na specjalnie stworzonym torze kartingowym, jaki powstanie na parkingu w sąsiedztwie galerii.

Zadaniem uczestniczek zmagań będzie pokonanie możliwie najpłynniej 100-metrowego slalomu. 12 dziewcząt, które najlepiej wykona zadanie, weźmie udział w półrocznym programie szkoleniowym przygotowanym przez Gosię Rdest i ekspertów. Gemini Park jest partnerem projektu.

Spotkanie z rodziną Gemińskich

Finałem cyklu imprez z okazji „Dnia Dziecka” będzie spotkanie z Rodziną Gemińskich, czyli maskotkami galerii. Od 1 do 3 czerwca w Gemini Park będzie można zobaczyć także występy i popisy m.in. szczudlarzy oraz mimów.

Galeria zaplanowała także dodatkowe atrakcje dla dzieci, w tym malowanie twarzy, studio zmywalnego tatuażu czy strefę gier na Playstation. Każde dziecko, które w te dni odwiedzi galerię otrzyma także watę cukrową i lody. Wszystkie atrakcje zaplanowano w godzinach otwarcia galerii.