Podsumowanie działań „Z NARKOTYKAMI NIE PO DRODZE”.

 


Policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Z NARKOTYKAMI NIE PO DRODZE”. Akcja skierowana była przeciwko kierującym znajdującym się pod wpływem działania narkotyków. Mundurowi przebadali na zawartość środków odurzających w organizmie 23 kierujących, a 975 poddali kontroli trzeźwości.

Policjanci wydziału ruchu drogowego tyskiej komendy wyposażeni w nowoczesne urządzenie kontrolno-pomiarowe DrugRead przeprowadzili działania pod nazwą „Z narkotykami nie po drodze”. Policjanci przebadali na zawartość środków odurzających w organizmie 23 kierujących, a 975 poddali badaniu stanu trzeźwości. Wśród skontrolowanych funkcjonariusze zatrzymali 4 kierujących na podwójnym gazie. Jeden z nich popełnił przestępstwo prowadzenia pojazdem w stanie nietrzeźwości, a pozostali popełnili wykroczenie kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu, w tym także rowerzyści.

Jazda na rowerze w stanie nietrzeźwym nie jest traktowana jak przestępstwo natomiast musimy zdawać sobie sprawę, że jest zagrożeniem dla samego rowerzysty, który jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w razie zdarzenia drogowego nie ma szans w konfrontacji z samochodem.

Celem strategicznym tych działań jest przede wszystkim zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem narkotyków i alkoholu.

Przypominamy, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego i prowadzi pojazd mechaniczny podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/