Hokejowa LM : GKS Tychy poznał grupowych rywali.

 


Odbyło się losowanie grup kolejnej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów. Swoich rywali poznały 32. drużyny, które już od sierpnia będą rywalizować o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu. W tym gronie jest mistrz Polski, zespół GKS Tychy.
Tyszanie trafili do grupy C, gdzie ich rywalami będą drużyny HC Bolzano (Włochy), Skelleftea AIK (Szwecja) i IFK Helsinki (Finlandia). To będzie trzecia z rzędu edycja Champions Hockey League z udziałem mistrzów Polski, ale dopiero pierwsza, w której zagra zespół inny niż Comarch Cracovia.
Występy krakowskiej drużyny nie przyniosły chluby polskiemu hokejowi. Przez dwa lata Pasy nie potrafiły wygrać ani zdobyć choćby punktu za remis w czasie regulaminowym w żadnym z dziesięciu rozegranych spotkaniach. Trójkolorowi mają więc szansę zostać pierwszą polską ekipa, która odniesie zwycięstwo w Hokejowej Lidze Mistrzów.

W pierwszej grupowej fazie rozgrywek, 32 drużyny zostaną podzielone na osiem grup po cztery w każdej. Zmagania w tej rundzie odbędą się w systemie mecz i rewanż, każdy z każdym. Awans do rundy pucharowej uzyska 16 ekip (dwie najlepsze z każdej grupy). W fazie play-off grany będzie mecz i rewanż, wyjątek stanowić będzie finał, który będzie rozstrzygany w jednym spotkaniu.

Pierwsza seria spotkań faz grupowej odbędzie się już w ostatni weekend sierpnia, a ostatnia w październiku. Mistrzowskiego tytułu broni JYP Jyvaskyla z Finlandii. Poza występami GKS Tychy polskimi akcentami w HLM może być gra Arona Chmielewskiego w barwach Ocelarzi Trzyniec, a także Grzegorza Pasiut w barwach Niomana Grodno.

  • Group A: ZSC Lions Zurych (Szwajcaria), Vienna Capitals (Austria), Frolunda Indians (Szwecja), Aalborg Pirates (Dania).
  • Group B: Red Bull Monachium (Niemcy), TPS Turku (Finlandia), Malmo Redhawks (Szwecja), Junost Mińsk (Białoruś).
  • Group C: HC Bolzano (Włochy), Skelleftea AIK (Szwecja), IFK Helsinki (Finlandia), GKS Tychy (Polska).
  • Group D: Kometa Brno (Czechy), Eisbaren Berlin (Niemcy), EV Zug (Szwajcaria), Nioman Grodno (Białoruś).
  • Group E: Djurgarden Sztokholm (Szwecja), Tappara Tampere (Finlandia), Ocelarzi Trzyniec (Czechy), Storhamar Hamar (Norwegia).
  • Group F: Karpat Oulu (Finlandia), Mountfield HK (Czechy), Thomas Sabo Ice Tigers (Niemcy), Rouen Dragons (Francja).
  • Group G: Vaxjo Lakers (Szwecja), SC Bern (Szwajcaria), Red Bull Salzburg (Austria), Cardiff Devils (Wielka Brytania).
  • Group H: JYP Jyvaskyla (Finlandia), HC Pilsen (Czechy), HC Lugano (Szwajcaria), HC05 Banska Bystrzyca (Słowacja).


Źródło : https://sport.onet.pl/