Remonty na tyskich drogach. Od poniedziałku utrudnienia w ruchu.

 


Sezon drogowy w pełni, a to oznacza, że na tyskich drogach trwają intensywne prace. Obok dużych inwestycji takich jak modernizacja drogi krajowej nr 44 zaplanowano także wiele remontów dróg. Na ten cel z budżetu miasta przeznaczono ponad 4 mln zł. Pierwsze prace ruszą już w poniedziałek – 14 maja.

W pierwszej kolejności nową nawierzchnię zyskają ulice Szojdy i Lokalna. Na czas remontu na obu tych ulicach będą występować utrudnienia w ruchu.

Ulica Szojdy zostanie wyremontowana na około 450-metrowym odcinku od ul. Strzeleckiej do ul. Targiela. Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a znajdujące się w drodze urządzenia wyregulowane. Dopiero później będzie można położyć nową asfaltową nakładkę. Na czas wykonywania prac droga będzie zawężona i wprowadzony zostanie ruch wahadłowy (sterowanie ręczne ruchem). Wartość prac to blisko 200 tyś. zł .

Jednocześnie remontowana będzie ul. Lokalna w rejonie oczyszczalni. Jezdnia zostanie poszerzona (gównie na łukach), a prace prowadzone będą na kilku odcinkach, których łączna długość to około 500m. Wartość robót to 100zł.

Oba remonty potrwają od kilku do kilkunastu dni. Następnie ekipy drogowców przeniosą się na ul. Budowlanych (odcinek od wysokości dawnego budynku ZEG-u do ul. Wojska Polskiego) oraz na ul. Katowicką.

Wszystkie te zadania wykona firma WPRD Katowice, która w tym roku odpowiada za remonty dróg i ulic w Tychach – dokładnie chodzi o asfaltowe nakładki. Na ten cel z budżetu miasta przeznaczono ponad 4 mln zł.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/