Tyskie Targi Śniadaniowe tym razem na „K”.

 


Tyskie Targi Śniadaniowe wróciły po zimowej przerwie. Na wniosek tyszan kolejna edycja zagościwyjątkowo w południowej części miasta. Organizatorzy zapraszają na „Ryneczek osiedla K” (Plac Wojciecha Korfantego w Tychach) w najbliższą sobotę 12 maja od godz. 9 do 12.

Inauguracja sezonu Tyskich Targów Śniadaniowych odbyła się nieco ponad dwa tygodnie temu na tyskim Rynku przy parafii św. Marii Magdaleny. Mimo wysokiej frekwencji pojawiły się sygnały, że inicjatywa powinna zagościć również w okolicach centrum.

– Kolejne targi zgodnie z sugestią tyszan odbędą się w południowej części miasta na zmodernizowanej przestrzeni placu Wojciecha Korfantego, potocznie zwanej „Ryneczkiem osiedla K”. Na stary Rynek wrócimy pod koniec maja– mówi Krystyna Leszczyńska ze Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska.

Tyskie Targi Śniadaniowe, które od blisko 2 lat organizowane są w mieście to nic innego jak okazja do konsumpcji smacznego śniadania na świeżym powietrzu. Mimo nowej lokalizacji formuła targów pozostanie taka sama – oprócz wystawców ze zdrową żywnością pojawią się strefa dla najmłodszych oraz część wypoczynkowa z leżakami i stolikami.

Wystawcy zainteresowani możliwością udziału w targach mogą zgłaszać się do organizatorów droga mailową na adres zdrowetychy@gmail.comUdział w imprezie jest bezpłatny.

Inicjatorem i pomysłodawcą Tyskich Targów Śniadaniowych jest stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta „Inicjatywa Tyska”, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Daria Szczepańska, Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych. Targi są częścią szerszej inicjatywy – programu edukacyjnego Zdrowe Tychy prowadzonego niemal w 30 tyskich szkołach.Jego zasadniczym celem jest międzypokoleniowa promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2090167814331322/