Wystawa „ZEG THE END”.

 


Zakład Elektroniki Górniczej w Tychach fizycznie już nie istnieje. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zadbało jednak, by ostatnie chwile ZEGu zostały uwiecznione. 10 maja w Spółdzielczym Dom Kultury „Tęcza” odbędzie się wernisaż wystawy „ZEG THE END”, na której zaprezentowane zostaną historyczne już zdjęcia budynku i jego rozbiórki.
Zakład Elektroniki Górniczej w Tychach na dobre zapisał się w historii miasta Tychy. Teraz, kiedy jego rozbiórka zakończyła się, TTF zaprasza na wystawę będącą zbiorem niezależnej pracy jego członków, którzy na swój sposób dokumentowali to, co działo się u zbiegu ulic Budowlanych i Burschego.

Finalnie na wystawie „ZEG THE END” znajdzie się 26 prac autorstwa siedmiu członków Towarzystwa, m.in. Magdaleny Boruckiej, Tomasza Czardybona, Fryderyka Parwickiego, Lidii Sznepki i Magdaleny Tekli. Stworzyły one niekonwencjonalną dokumentację znikającego z mapy miasta ZEGu . „Na zdjęciach zobaczymy proces rozbiórki budynku, zajrzymy do jego wnętrza. Nie zabraknie też oczywiście najbardziej charakterystycznego elementu zakładu – fragmentów mozaiki przedstawiającej obwód drukowany” – opowiada Magdalena Borucka, pomysłodawczyni tematu wystawy. „Cieszę się, że w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym są pasjonaci, którzy czują, że historia dzieje się na naszych oczach i uwieczniają codzienność, której jutro może nie być ” – dodaje.

Wystawa „ZEG THE END” Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego stanowi pierwszą ekspozycję w świeżo wyremontowanej galerii Spółdzielczego Domu Kultury „Tęcza” Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard”. Wernisaż odbędzie się 10 maja o godzinie 18.00, a wystawa potrwa do 31 lipca tak, by każdy mógł prześledzić, jak znikał tyski ZEG.


Źródło : http://umtychy.pl/