Śniadanie pod chmurką? Wracają Tyskie Targi Śniadaniowe.

 


Wygodny leżak, błękitne niebo, słoneczne ciepło, a do tegozdrowa przekąska i sok ze świeżych owoców – tak zapowiadają się pierwsze w tym sezonie Tyskie Targi Śniadaniowe. Wydarzenie odbędzie się już w tę sobotę, 21 kwietnia od godz. 9 do 12 na tyskim Rynku (przy kościele pw. św. Marii Magdaleny).

Idea Tyskich Targów Śniadaniowych opiera się możliwości konsumpcji zdrowych produktów na świeżym powietrzu. Podobnie jak w poprzednich edycjach oprócz wystawców ze zdrową żywnością pojawią sięstrefa dla najmłodszych oraz część wypoczynkowa z leżakami i stolikami. Pierwsze w tym roku targi zagoszczą na tyskim Rynku.

– Prawie 2 lata temu na tyskim Rynku zaczynaliśmy naszą przygodę z organizacją Tyskich Targów Śniadaniowych. Rynek to jeden z najważniejszych symboli naszego miasta. Nie wyobrażamy sobie, żeby nas tam zabrakło. Nie wykluczamy jednak, że w najbliższym czasie pojawimy się także w kilku innych miejscach – mówi Aldona Iwaniuk ze Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska.

Inne lokalizacje targów niż tyski Rynek to nie nowość. Rok temu organizatorzy zdecydowali się w okresie letnim przenieśćimprezę nad jezioro „Paprocany”.

– Formuła Tyskich Targów Śniadaniowych w Paprocanach okazała się sporym sukcesem. W czasie wakacji na pewno tam wrócimy – dodaje A. Iwaniuk.

Lista wystawców cały czas jest otwarta. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim lokalne podmioty, które oferują produkty korespondujące z ideą zdrowego odżywiania. Udział w imprezie jest bezpłatny. Zainteresowani możliwością wystawienia się na targach powinni zgłosić się do inicjatorów wydarzenia droga mailową na adres zdrowetychy@gmail.com

Inicjatorem i pomysłodawcą Tyskich Targów Śniadaniowych jest stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta „Inicjatywa Tyska”, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Daria Szczepańska, Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych. Targi są częścią szerszej inicjatywy – programu edukacyjnego Zdrowe Tychy prowadzonego niemal w 30 tyskich szkołach.Jego zasadniczym celem jest międzypokoleniowa promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta. Bieżące relacje z działalności szkół oraz inne informacje dotyczące inicjatywy można znaleźć na profilu www.facebook.com/zdrowetychy