Krzysztof Gołuch: Co siódmy – slide show.

 


Muzeum Miejskie – 19 kwietnia 2018 r., godz. 18.00
Zapraszamy na slide show „Co siódmy” Krzysztofa Gołucha w Muzeum Miejskim w Tychach.
Krzysztof Gołuch zajmuje się fotografią dokumentalną, której głównym tematem jest człowiek. Autor albumu fotograficznego „Co siódmy”, stanowiącego podsumowanie kilkunastu lat fotografowania osób niepełnosprawnych. Tytuł publikacji nawiązuje do danych statystycznych, z których wynika, że co siódmy Polak jest dotknięty niepełnosprawnością – fizyczną lub psychiczną. Książkę będzie można kupić podczas spotkania (płatność tylko gotówką).

Artysta mieszka i pracuje w Knurowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Humanistyczno-Technicznej w Bielsku Białej oraz Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy), a obecnie studentem studiów doktoranckich tej uczelni. Jest dwukrotnym stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego i Muzeum Umeni w Ołomuńcu.

W marcu tego roku wygrał konkurs Śląska Fotografia Prasowa, za cykl „W pracy”, wykonany w katowickim Zakładzie Aktywności Zawodowej św. Marcina.

Pokaz w Starym Magistracie przy placu Wolności 1 rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp jest wolny.

Będzie to pierwszy slide show organizowany wspólnie z Muzeum Miejskim w jego siedzibie przy placu Wolności i na pewno nie ostatni. Już w maju w tym samym miejscu odbędą się pokaz i warsztaty z Filipem Springerem.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Więcej informacji o działalności TTF-u na www.ttf.tychy.pl


Źródło : https://allevents.in/