Trzecioklasiści z wizytą u mundurowych.

 


Komendę Miejską Policji w Tychach odwiedzili trzecioklasiści, którzy mieli okazję poznać bliżej pracę policjantów. Stróże prawa przybliżyli na czym polega ich służba oraz przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Ponadto dzieci miały okazję otrzymać pamiątkową odbitkę linii papilarnych, oraz opaski odblaskowe.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 odwiedziły tyską komendę, gdzie czekało ich wiele atrakcji. Prócz pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, policjanci przybliżyli młodym uczestnikom na czym polega praca policjanta. Najskuteczniejszą formą nauki jest doświadczenie, a dzięki spotkaniu z policjantami dzieci mogły doświadczyć w jaki sposób technicy kryminalistki na miejscu zdarzenia zabezpieczają odciski palców. Każdy trzecioklasista nabrał respektu, wiedząc, iż po dokonaniu przestępstwa, po zabezpieczonych przez technika śladach, szybko zostanie namierzony przez policjantów. Wszyscy otrzymali pamiątkową odbitkę linii papilarnych. Kolejnym etapem było spotkanie z dyżurnymi tyskiej komendy. Dzieci już zdają sobie sprawę z powagi obsługi zdarzeń, które dzieją się na mieście, a przede wszystkim z powagi zgłoszeń, które nie mogą być nieodpowiedzialnymi żartami. Młodzi uczniowie wiedzą także w jaki sposób zawiadomić o zdarzeniu i jakie informacje przekazać dyspozytorowi.

Specjalista z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach oraz dzielnicowy przedstawiali różne opowieści w których, ukryte były przesłania właściwych postępowań zarówno podczas zabaw jak i kibicowania grze fair play oraz podczas poruszania się po drodze. Funkcjonariusze zwrócili uwagę także na bezpieczeństwo w ruchu drogowym rozdając wszystkim opaski odblaskowe i przypominając jak ważna jest widoczność na drodze.

Wiele emocji wywołało także oglądanie radiowozu oraz policyjnego sprzętu policjantów, którzy zabezpieczają imprezy masowe.

Trzecioklasiści byli niezwykle ciekawi pracy w policji. Kto wie być może znajdzie się wśród nich taka osoba, która w przyszłości wstąpi w szeregi mundurowych.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/