Policjanci zatrzymali tyszanina za posiadanie ponad tony tytoniu i tysiące nielegalnych papierosów.

 


Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 29-letniego mieszkańca Tychów, podejrzanego o przechowywanie znacznych ilości tytoniu. Wspólnie z mikołowskimi mundurowymi zabezpieczyli u niego ponad tonę tytoniu i przeszło sześć tysięcy papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na ponad 800 tys. zł.

Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z katowickiej komendy wojewódzkiej, posiadając wcześniejsze ustalenia, wspólnie z policjantami mikołowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, przechwycili nielegalne wyroby akcyzowe w postaci papierosów i tytoniu. Zatrzymany 29-letni mieszkaniec Tychów, przechowywał towar w dwóch garażach na terenie Łazisk Górnych oraz w garażu w swoim miejscu zamieszkania w Tychach.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad tonę tytoniu oraz 6200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy sięgają w tym przypadku ponad 800 tysięcy złotych.

Mężczyzna został przesłuchany i odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, za które grożą mu wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.


Źródło : http://mikolow.slaska.policja.gov.pl/