Sparing : GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1

W sparingowym spotkaniu rozegranym w Bieruniu, piłkarze GKS Tychy zremisowali z drugoligowym ŁKS Łódź 1:1 (1:1). Na bramkę Tomasza Margola z rzutu wolnego podopieczni Ryszarda Tarasiewicza odpowiedzieli trafieniem Michała Fidziukiewicza.

Sztab szkoleniowy tyskiego zespołu zdecydował się podzielić szeroką kadrę GKS na dwa zespoły. W spotkaniu z łódzką drużyną oprócz podstawowych graczy, którzy w dwóch pierwszych meczach rundy wiosennej wydatnie przyczynili się do zdobycia sześciu punktów, na ławce rezerwowych zasiadło tylko czterech piłkarzy. Po przerwie na placu gry zameldowali się Maciej Mańka, Łukasz Matusiak i Kacper Piątek, a na ostatni kwadrans między słupkami pojawił się 17-letni bramkarz wypożoczony z Rozwoju Katowice, Dawid Witek.

Pozostali zawodnicy swoją szansę dostaną w sobotnim meczu drugiej drużyny, która w Bytomiu zmierzy się w czwartoligowym pojedynku z miejscową Polonią.

Zarówno tyszanie, jak i łodzianie więcej klarownych sytuacji stworzyli sobie w pierwszej połowie. Wtedy to też padły obie bramki. W 13. minucie jeden z zawodników drugoligowca faulowany był na 18. metrze przed bramką GKS, a mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Margol. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od słupka.

Na odpowiedź Trójkolorowych nie trzeba było czekać zbyt długo, bo już po czterech minutach na listę strzelców wpisał się Fidziukiewicz. Rosły napastnik GKS dopełnił formalności strzałem z bliskiej odległości po dobrym dograniu z lewej strony boiska w wykonaniu Dawida Abramowicza.

W najbliższą sobotę tyskich piłkarzy czeka niezwykle ważne, bowiem derbowe spotkanie z Ruchem Chorzów. Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie przy Edukacji 7 o godzinie 17:45.

GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1 (1:1)