Ekstremalna Droga Krzyżowa w Tychach.

 


Noc, wysiłek, wyzwanie, zmaganie się z samym sobą, pokonywanie wybranej trasy, a wszystko po to, aby zmienić swoje życie i spotkać się z Bogiem – taki cel, jak wyjaśniają organizatorzy, ma udział w EKD w Tychach.

Ekstremalna Droga Krzyżowa ruszy w piątek 16 marca. Droga rozpocznie się Mszą Świętą o 20.00 w kościele Ducha Świętego w Tychach-Żwakowie.

Organizatorzy przygotowali cztery propozycje tras:

1. Trasa św. Walentego – Bieruń – 42 km
Trasa św. Walentego wiedzie z Tychów-Żwaków, przez Promnice, Międzyrzecze, Wolę, Harmęże, Pławy, Brzezinkę, Babice, Bijasowice do sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym. Do pokonania jest dystans 42 km. Duża część trasy wiedzie przez lasy, a najbardziej przejmującą jest stacja drogi krzyżowej odprawiana przy bramie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

2. Trasa św. Jana Pawła II – Bielsko-Biała – 47 km
Trasa św. Jana Pawła II to trzecia propozycja organizatorów z Tychów. Najdłuższa z proponowanych, bo liczy 47 km. Ci, którzy się z nią zmierzą, wyruszą z Tychów-Żwakowa, by przez Promnice, Kobiór, Goczałkowice, Zabrzeg, Mazańcowice dotrzeć do Starego Bielska. Ta droga prowadzi przez Lasy Pszczyńskie i brzegiem Zalewu Goczałkowickiego.

3. Trasa Matki Boskiej Piekarskiej – Piekary Śląskie – 44 km
Trasa Matki Boskiej Piekarskiej również ma swój początek w Tychach-Żwakowie. Jej uczestnicy przez Wilkowyje, Podlesie, Kostuchną, Ochojec, centrum Katowic, Koszutkę, Józefowiec, Michałkowice i Brzeziny Śląskie udadzą się do sanktuarium Matki Boskiej w Piekarach. Jedną z modlitw odmówią przy katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Trasa liczy 45 km.

4. Trasa św. Marii Magdaleny – Tychy – 43 km
Trasa św. Marii Magdaleny to nowość przygotowana przez organizatorów. Jej uczestnicy rozpoczną w Tychach-Żwakowie i wyruszą przez Glinkę, Wilkowyje, Mąkołowiec, Czułów, Zwierzyniec, Wartogłowiec, Wygorzele, Jaroszowice, Urbanowice, Cielmice, Paprocany, Zawiść, Śródmieście, Stare Tychy aż do kościoła p.w. św. Marii Magdaleny.