TLF wkracza w decydującą fazę – 21 kolejka już w niedzielę.

 


W najbliższą niedzielę (awansem) zostanie rozegrana 21 kolejka Tyskiej Ligi Futsalu. Dwóch faworytów do końcowego triumfu czekają bardzo trudne mecze. Piwkarzyki zmierzą się z nieobliczalną młodzieżą GKS-u Futsal Tychy, natomiast Hapoel Beer Kebab podejmie Piłkarskich Emerytów. Do zakończenia sezonu pozostało już raptem 6 kolejek i każda strata punktów może być dla faworytów opłakana w skutkach. „Wyczerpaliśmy margines błędu i zespoły goniące Piwkarzyków, muszą rozegrać bezbłędną rundę” – powiedział niedawno Grzegorz Migdał, kapitan Hapoelu. Błędów i wpadek w rundzie rewanżowej nie uniknęli Bad Boysi, przez co stracili szanse na zdobycie upragnionego tytułu. Sprawa Mistrzostwa rozegra się zatem właśnie pomiędzy Piwkarzykami, a Hapoelem. Pewne jest jednak to, że żaden zespół nie odda tym dwóm drużynom punktów bez walki, więc ostatnie kolejki Tyskiej Ligi Futsalu zapowiadają się naprawdę imponująco.

Ciekawa będzie walka o najniższy stopień podium, którego bronić będą Bad Boysi. Źli Chłopcy w niedzielę zmierzą się z ZET Szpilernią, która zakotwiczyła w strefie spadkowej i do ostatniej kolejki będzie walczyła o bezpośrednie utrzymanie w lidze.

Ciekawy powinien być również pojedynek Jesion z FCA. Oba zespoły mają jeszcze realną szansę na 3 miejsce i zarówno jedni jak i drudzy będą chcieli sięgnąć po pełną pulę. W ostatnim meczu ATP Matador ’98 zmierzy się z Młodymi Wilcami, którzy wcale nie są bez szans w tym starciu, ponieważ z tygodnia na tydzień prezentują się coraz lepiej.

Przypominamy, że walka w lidze toczy się również o pierwszą „szóstkę”, która będzie miała zagwarantowany udział w turnieju głównym Pucharu Ligi i swoją grę rozpocznie od ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 6-10 zagrają w eliminacjach i dwa z nich uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów.

Podczas Turnieju o Puchar Ligi odbędzie się ceremonia zakończenia i wręczenia Pucharów oraz nagród indywidualnych za sezon 2017/2018.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków futsalu w niedzielę od godziny 15:00 na halę przy al. Piłsudskiego 20. Wstęp bezpłatny.


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl