Sparing : Raków Częstochowa – GKS Tychy 0:2

 


W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed inaguracją rundy wiosennej Nice 1 Ligi obecnego sezonu, piłkarze GKS Tychy pokonali ligowego przeciwnika Raków Częstochowa 2:0 (2:0). Bramki dla tyszan jeszcze w pierwszym kwadransie gry zdobyli Daniel Tanżyna i Michał Fidziukiewicz.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza bardzo dobrze rozpoczęli sparingową potyczką z trzecim obecnie zespołem pierwszoligowej tabeli, bowiem już w 3. minucie gry zdobyli bramkę. Dobrym i mierzonym dośrodkowaniem w pole karne częstochowian popisał się Dawid Abramowicz, a Tanżyna bez problemu posłał piłkę głową wprost do siatki.

Mądrze i konsekwentnie grający tyszanie stwarzali sobie kolejne składne akcję pod bramką strzeżoną przez Jakuba Szumskiego, a efektem był drugi gol zdobyty w 14. minucie spotkania. Bardzo dobrą, składną wymianę podań pomiędzy tyskimi piłkarzami, wykończył celnym uderzeniem Fidziukiewicz. Więcej bramek w sparingowym pojedynku nie padło, jednak oba zespoły miały mnóstwo szans na kolejne trafienia.

W drużynie „Trójkolorowych” dobrze spisywał się Marek Igaz, który kilkukrotnie sparował groźne uderzenia graczy Rakowa, z kolei w innych sytuacjach tyszanom dopisywało szczęście. Po przerwie najbliżej szczęścia w tyskim zespole był Nikolas Wróblewski, ale po wrzutce piłki z lewej strony boiska przez Konrada Pipię, młody skrzydłowy minimalnie nie sięgnął futbolówki.

Z powodu kontuzji z Rakowem nie zagrali Piotr Ćwielong i Maciej Mańka, którzy pracują już indywidualnie i do treningów z resztą drużyny wrócą najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Na sparingu nie pojawił się również Konrad Jałocha. Golkiper GKS w ostatnich dniach został szczęśliwym ojcem, dlatego otrzymał od sztabu szkoleniowego dzień wolny.

Raków Częstochowa – GKS Tychy 0:2 (0:2)
0:1 – Tanżyna (3.)
0:2 – Fidziukiewicz (14.)

GKS Tychy: Igaz (72. Kubik) – 13. Grzybek, 4. Biernat, 27. Tanżyna, 33. Abramowicz (65, 14. Pipia) – 25. Zapolnik (65, 77. K. Piątek), 93. Bogusławski (46, 6. Matusiak), 31. Daniel (46, 32. Bernhardt), 8. Grzeszczyk (65, 16. J. Piątek), 18. Nieśmiałowski (46, 11. Wróblewski) – 9. Fidziukiewicz (46, 17. Vojtuš). Trener Ryszard Tarasiewicz.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/