Trzeci tydzień przygotowań piłkarzy GKS-u Tychy do rundy wiosennej [wideo]

 


Piłkarze GKS Tychy są w trakcie trzeciego tygodnia przygotowań do rundy wiosennej. Zawodnicy we wtorki i czwartki trenują dwa razy dziennie. Zajęcia odbywają się na boisku, hali i siłowni.

Obciążenia cały czas są mocne. Jeszcze ten tydzień oraz najbliższy w Grodzisku Wielkopolskim będą bardzo intensywne. Później mamy zaplanowane badania krwi i szybkości. To pokaże nam w jaki sposób będziemy pracować w trakcie dwóch ostatnich tygodni przed startem ligi– mówi Tomasz Wolak, asystent trenera GKS Tychy.

Sztab szkoleniowy dokładnie przeanalizował testy motoryczne zawodników, które odbyły się na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim. Wnioski pozwolą jeszcze lepiej przygotować zespół do startu rundy wiosennej.

– Badania dały nam obraz z jakimi elementami mamy jeszcze problemy z wytrzymałością lub podbudową tlenową. To pokazało nam gdzie mamy zwiększyć intensywność, a gdzie lekko odpuścić. To na pewno pomogło nam w pracy oraz wyznaczyło odpowiedni kierunek– dodaje Tomasz Wolak. 

W sobotę drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, ale nie wszyscy zawodnicy, którzy obecnie trenują z zespołem wyjadą na obóz. Rywalizacja na kilku pozycjach będzie trwała do ostatatniego treningu.

Jest kilka znaków zapytania. Przeszkadzają inne aspekty- choroba lub jakieś inne urazy mogą wykluczyć z udziału w zgrupowaniu. Na pewno jest duża rywalizacja. Na obóz pojedzie maksymalnie 23 zawodników z pola, więc kilku z tych chłopaków będzie przez tydzień musiało trenować z drużyną rezerw. Rywalizacja jest wyczuwalna i jest duże zainteresowanie zawodników, kto konkretnie wyjedzie na obóz– puentuje asystent trenera GKS Tychy.

Zapraszamy do obejrzenia materiału z środowego treningu piłkarzy GKS Tychy.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/