Autobusem na lotnisko za 14 złotych.

 


Jest duża szansa, że już niedługo wybierający się samolotem w podróż tyszanie nie będą musieli prosić sąsiada o podwiezienie lub zostawiać samochodów na drogim pyrzowickim parkingu. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia pracuje nad uruchomieniem linii autobusowej łączącej nasze miasto z katowickim portem lotniczym.

Prowadzimy intensywne prace, aby jak najszybciej uruchomić nowe połą- czenie autobusowe na lotnisko w Pyrzowicach – powiedział Grzegorz Kwitek, członek zarządu GZM. – Wstępnie planujemy, aby stało się to jeszcze przed wakacjami, kiedy ruch pasażerski jest największy – dodaje.

Według informacji, jakie napływają z Metropolii, specjalne autobusy nowej linii miałyby wyjeżdżać co godzinę z Tychów i Gliwic, a następnie przez Katowice i Sosnowiec dojeżdżać na lotnisko. Według tych założeń połączenia z Katowic odbywałyby się co pół godziny.

Czas przejazdu ze stolicy województwa wyniesie ok. 55 minut, zatem z Tychów do Pyrzowic będzie można bez przesiadek dostać się w mniej niż 1,5 godziny. Wstępnie zakłada się, że cena biletu na nowej linii określona zostanie na 14 zł, czyli tyle, ile od 1 kwietnia kosztował będzie metropolitalny bilet całodobowy. Jak zapewnia Grzegorz Kwitek, pasażer, który kupi bilet dla linii lotniskowej, będzie mógł z nim dodatkowo podróżować po całej Metropolii aż do końca ważności (czyli 24 h).


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 3/530