Wodny Park Tychy z mistrzowską kadrą instruktorów pływania i aquafitness.

 


Wodny Park Tychy wynajmie baseny sportowe profesjonalnej kadrze trenerów pływania i fitness. Korzystający z atrakcji Wodnego Parku Tychy będą mogli uczestniczyć w lekcjach i treningach pływackich a także w wodnych zajęciach fitness prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów.

Wodny Park Tychy to nie tylko baseny i wodne atrakcje dla wszystkich pokoleń. To również miejsce, w którym każdy gość będzie mógł wziąć udział w profesjonalnych lekcjach pływania i odpowiednio dobranych i zróżnicowanych zajęciach fitness, korzystając z fachowych porad doświadczonych trenerów Szkoły Pływania Wodnik. Na potrzeby nauki pływania i zajęć fitness Wodny Park Tychy wynajmie tory basenu sportowego oraz specjalną nieckę z ruchomym dnem, którego regulacja pozwoli na bezpieczną i efektywną naukę pływania oraz innych aktywności w wodzie.

–  Oferta programowa Szkoły Pływania Wodnik to propozycja nie tylko dla dzieci ale także dorosłych. Szkoła zapewnia ciekawe i urozmaicone zajęcia nauki pływania oraz profesjonalne treningi pływackie dostosowane do potrzeb grup w każdym wieku. Kadrę naszej Szkoły tworzą wysoko wykwalifikowani i uzdolnieni absolwenci prestiżowej Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, będący zawodnikami tej uczelni i reprezentantami Polski w pływaniu. Członkowie Szkoły od wielu lat szkolą dzieci i młodzież w Klubie Wodnik 29. Istotnym elementem każdych zajęć prowadzonych przez członków kadry jest kształtowanie właściwego sposobu zachowania w wodzie i umiejętne wpajanie zasad bezpieczeństwa – mówi Michał Spławiński, założyciel klubu Wodnik 29. Na uwagę zasługują także atrakcyjne zajęcia fitness, w tym hydrocycling i inne ciekawe formy ruchu dedykowane osobom w każdym wieku prowadzone przez świetną trenerkę – zachęca Michał Spławiński.

Kadra pływacka :

Michał Spławiński – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, doświadczony trener pływania i Ratownik WOPR mający na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych. To wielokrotny Mistrz i Rekordzista Polski Juniorów, Mistrz Polski Seniorów, Mistrz Polski Masters w pływaniu stylem klasycznym, członek Kadry Narodowej, wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów oraz Brązowy Medalista Igrzysk Młodzieży Świata. Michał Spławiński jest założycielem Klubu Pływackiego Wodnik 29.

Marek Mróz – absolwent AWF Katowice, obecnie Trener pływania, Instruktor Narciarstwa Zjazdowego, Sędzia Pływacki a także Ratownik WOPR z patentem motorowodnym w pakiecie. Ponadto, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Czołowy zawodnik klubu AZS AWF Katowice i medalista wielu zawodów pływackich w Polsce i zagranicą. Był uczestnikiem ogólnopolskich zawodów z cyklu Grand Prix Polski. Zdobył wiele tytułów sportowych, m.in. wielokrotnie uzyskał tytuł Mistrza Śląska, jest Mistrzem i rekordzistą Polski Masters w stylu motylkowym i dowolnym. Akademicki mistrz Polski 2009. Od wielu lat pracuje z młodzieżą.

Filip Dąbrowski – absolwent AWF Katowice. Trener pływania klasy drugiej i nauczyciel wychowania fizycznego w szkole specjalnej. Z pływaniem związany jest od dzieciństwa. Pierwsze kroki jako pływak stawiał w krakowskim klubie MKS Jordan. Uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Jako student reprezentował klub AZS AWF Katowice. Wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych startując indywidualnie i w sztafetach. Jako junior należał do kadry narodowej. Specjalizował się w kraulu oraz stylu motylkowym.

Andrzej Spławiński – Mistrz i Rekordzista Polski Seniorów w latach 1972-1974 w stylu klasycznym, trzeci zawodnik Pucharu Świata w San Remo, uczestnik Mistrzostw Europy. Doświadczony trener pływania i sędzia pływacki z ponad 30 letnim stażem pracy.

Klaudyna Jakubiec – absolwentka AWF Katowice. Instruktor Pływania od wielu lat pracująca z dziećmi i młodzieżą.

Kadra aquafitness:

Monika Grzesiak-Chromy – z wykształcenia pedagog, z zamiłowania Instruktor Nowoczesnych Form Rekreacji Ruchowej. Ostatnie lata poświęciła na rozwój specjalizacji Aqua Fitness promując środowisko wodne jako bezpieczną i efektywną formę ruchu. Ścieżka jej rozwoju zawodowego jest imponująca. Obejmuje liczne warsztaty, szkolenia i konwencje międzynarodowe organizowane przez czołowe szkoły w Polsce: OPEN MIND, AQUA FORMA, SAF POLSKA, IFAA POLSKA. Doświadczenie, codzienna praktyka oraz pasja pozwoliły jej uzyskać prestiżową certyfikację międzynarodowego Instruktora Aqua Fitness – Aquatic Exercise Association. Ukończenie szkolenia Aquacycling Team Master Regular zrodziło nową pasję, ukierunkowaną na intensywne zajęcia z wykorzystaniem rowerów wodnych. Trenerka aktywnie promuje terapeutyczne właściwości wody w oparciu o koncepcję Stowarzyszenia Rozwoju Terapii Wodnych Watsu Polska. W ramach treningu Aqua Fitness realizuje autorskie programy koncentrując się na żywej relacji z drugim człowiekiem. Zawsze pełna dobrej energii i niezmiennie otwarta na ludzi, dlatego praca jest zarazem jej wielką przyjemnością. Swoje zajęcia dedykuje wszystkim, którzy poszukują wrażeń w przestrzeni wodnej. Z miłości do wody i głębokiej wiary w jej skuteczność stworzyła koncepcję Aqua Pure Energy. Woda to dla niej przestrzeń inspiracji, rozwoju i wyzwalania czystej energii.


Źródło : http://www.parkwodnytychy.pl/