Na lotnisko w Pyrzowicach pojedziemy z Tychów autobusem.

 


Linię „Lotnisko” na zasadach komercyjnych obsługuje obecnie PKM Katowice. Jednorazowy normalny bilet kosztuje 27 zł. Jeśli ktoś chce kupić bilet ważny w dwie strony, musi wyłożyć 32 zł. Taki bilet jest ważny dobę. Z kolei ważny przez 30 dni bilet w dwie strony to wydatek 46 zł.

Autobus na lotnisko z dworca PKP w Katowicach kursuje średnio co godzinę. Pierwszy kurs jest o godz. 4 rano, a ostatni o godz. 1.30.

Niemal pewne jest, że wkrótce linia PKM-u Katowice przestanie kursować. Powód? W tegorocznym budżecie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zapisano 5 mln zł na organizację „metropolitalnych przewozów na lotnisko”.

Kazimierz Karolczak, szef metropolii, powiedział nam, że chce, by autobusy na lotnisko jeździły nie tylko z centrum Katowic, ale również z centrum Tychów, Gliwic i Sosnowca. Przy czym autobusy z Gliwic i Tychów jechały raz na godzinę, z przystankiem w Katowicach. W efekcie w tym mieście kurs na lotnisko byłby co pół godziny. Z Sosnowca pasażerowie korzystaliby z przystanku przy ul. Kresowej.


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/