Dawid Błanik coraz bliżej Pogoni Szczecin.

 


Młodzieżowiec może być drugim potwierdzonym wzmocnieniem Pogoni Szczecin. Dawid Błanik jest od 2014 roku piłkarzem GKS-u Tychy.

W Tychach skrzydłowy zapracował na opinię jednego z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia w Nice I lidze. W rundzie jesiennej 20-latek strzelił cztery gole, a przy trzech asystował. Po blisko czterech latach w barwach GKS-u Tychy piłkarz może przenieść się do Pogoni Szczecin.

Dawid Błanik może grać na pozycji bocznego obrońcy albo pomocnika. Pogoń poszukuje zawodnika bardziej do drugiej linii, gdzie zrobił się wakat po wystawieniu na listę transferową Dariusza Formelli i Adama Gyurcso. W tym okienku Pogoń potwierdziła dotychczas jeden transfer Łukasza Budziłka.

W przeszłości klub ze Szczecina pozyskiwał piłkarzy z Nice I ligi. Jakub Czerwiński, Maciej Dąbrowski i Kamil Drygas odnaleźli się w Pogoni, a dwóch z nich wypromowało się w jej barwach do mocniejszego klubu. Na podobną do Błanika pozycję szczecinianie ściągali w tej dekadzie Karola Danielaka i Dominika Kuna, którzy akurat nie przebili się na długo do jedenastki.


Źródło : https://sportowefakty.wp.pl/