Kampania „Hospicjum to też Życie” w Tychach.

 


37 Hospicjów z całej Polski, w tym Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach przyłączyło się w październiku br. do ogólnopolskiej XIV kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie” pod hasłem: „Opiekun rodzinny – nie musi być sam”.

27 października 2017 roku, w piątkowe popołudnie wolontariusze szkolni będą rozdawać ulotki kampanijne oraz kwestować ulicami Grota Roweckiego i Dmowskiego w Tychach, przekazując w podziękowaniu żonkile – hospicyjny symbol nadziei w chorobie nowotworowej.

Wolontariuszom ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Tychach pomagać będą MASKOTKI GKS TYCHY, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Inicjatorem i organizatorem kampanii „Hospicjum to też Życie” jest Fundacja Hospicyjna z Gdańska. W czasie jej trwania Hospicja w Polsce mówić będą o obciążeniach wynikających ze sprawowania opieki w domu, szczególnie tej długotrwałej, i o potrzebie zapewnienia opiekunom systemowej pomocy opartej na zwykłej ludzkiej wrażliwości.


Źródło : http://umtychy.pl/