Utrudnienia w związku Tyskim Półmaratonem w niedzielę 3 września 2017 r.

 


Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego oraz Tyskiego Półmaratonu w niedzielę 3 września 2017 r. w godzinach od 12:10 do 13:30 wystąpią utrudnienia komunikacyjne na terenie miasta Tychy, a mianowicie będą częściowo wyłączone z ruchu ulice Uczniowska, Piłsudskiego, Jaśkowicka, Stoczniowców i Żwakowska, oraz w godzinach od 12:50 do 15:30 części ulic Sikorskiego, Nad Jeziorem rejon jeziora Paprocańskiego, Zaręby.

Na wyłączonych z ruchu ulicach zamknięte będą wewnętrzne pasy, a ruch będzie się odbywał pasami zewnętrznymi za wyjątkiem niektórych odcinków ulicy Sikorskiego i Stoczniowców), natomiast na rondach będą otwarte prawoskręty. Zgodnie z informacją uzyskaną od organizatorów imprezy przejazd przez rondo na wprost ma być umożliwiony w chwili, gdy przebiegną przez nie wszyscy uczestnicy biegu.

W związku z powyższym:

 1. Trolejbusy linii A w godzinach 12:10 – 13:30 pojadą w kierunku dworca od przystanku Hala Sportowa do przystanku Harcerska po trasie linii C, a w kierunku przystanku Towarowa, od przystanku Harcerska do przystanku Paprocańska ulicami Żwakowską, Jana Pawła II, Armii Krajowej.
 2. Trolejbusy linii B i E w godzinach 12:10 – 15:30 pojadą od przystanku Osiedle „O” do przystanku Zajezdnia, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii, ulicami Piłsudskiego, Towarową, Przemysłową, Metalową.
 3. Mikrobus linii W w przypadku braku możliwości dokonania lewoskrętu z ulicy Dmowskiego w ulicę Piłsudskiego, pojedzie prosto i zawróci w rejonie wjazdu na parking do sklepu Auchan i uda się na ulicę Piłsudskiego gdzie włączy się na swoją trasę.
 4. Mikrobus i autobusy linii L, 4, 75, 82, 137 w godzinach 12:10 – 15:30 pojadą w kierunku Paprocan od przystanku Osiedle „O” do przystanku Sikorskiego Wiadukt ulicami Piłsudskiego i Beskidzką, tak samo w kierunku przeciwnym.
 5. Autobus linii 51 w kursie o godzinie 13:02 w kierunku Towarowa z przystanku Harcerska pojedzie ulicami Żwakowską i Jana Pawła II do przystanku Gen. Grota-Roweckiego. W kursie o godzinie 13:37 w kierunku Dworca PKP z przystanku Dmowskiego pojedzie ulicami Piłsudskiego i Bielską do przystanku Osiedle „L”.
 6. Autobusy linii 1, 31 w kursach w godzinach 12:10 – 13:30 od al. Niepodległości w kierunku ulicy Stoczniowców pojadą po swojej pierwotnej trasie, niemniej w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i al. Bielskiej  przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Jaśkowickiej. W kierunku przeciwnym od przystanku Harcerska ulicami Żwakowską, Jana Pawła II do przystanku Gen. Grota-Roweckiego, z pominięciem rejonu osiedli R, K i N.
 7. Autobus linii 2 w godzinach 12:10 – 13:30 pojedzie od przystanku Osiedle „K”, do przystanku Osiedle „R”, ulicą Jaśkowicką z pominięciem Żwakowa, w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ulicy Jaśkowickiej.
 8. Autobus linii 36 w godzinach 12:10 – 13:30 jadąc w kierunku Terenów Przemysłowych od przystanku Bielska Wiadukt do przystanku Paprocańska pojedzie ulicami Jana Pawła II, Armii Krajowej. W kierunku przeciwnym autobus pojedzie po swojej pierwotnej trasie w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniach ulic Piłsudskiego i Dmowskiego przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dmowskiego, gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ulicy Piłsudskiego.
 9. Autobusy linii 268 w godzinach 12:10 – 13:30 pojadą w kierunku Paprocan od przystanku Harcerska do przystanku Osiedle „O” ulicami Żwakowską, Jana Pawła II, Armii Krajowej, a następnie od przystanku Osiedle „O” do przystanku Sikorskiego Wiadukt ulicami Piłsudskiego i Beskidzką. W godzinach 13:30 – ok. 15:30 pojadą po swojej pierwotnej trasie do przystanku Piłsudskiego a następnie ulicami Piłsudskiego i Beskidzką do przystanku Sikorskiego Wiadukt, tak samo w kierunku przeciwnym, niemniej w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniach ulic: Piłsudskiego i Dmowskiego przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dmowskiego gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Piłsudskiego, oraz Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Jaśkowickiej.
 10. Autobusy linii 696 w godzinach 12:10 – 13:30 pojadą od przystanku Gen. Grota-Roweckiego do przystanku Sikorskiego Wiadukt ulicami Jana Pawła II, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Beskidzką. W godzinach ok. 13:30 – 15:30 pojadą po swojej pierwotnej trasie do przystanku Dmowskiego a następnie ulicami Piłsudskiego i Beskidzką do przystanku Sikorskiego Wiadukt, tak samo w kierunku przeciwnym.
 11. Mikrobus linii 291 odjazd z przystanku Szpital Wojewódzki w kierunku dworca o godzinie 12:10 pojedzie od przystanku Dmowskiego do przystanku Hetmańska ulicami Piłsudskiego, Jaśkowicką, Stoczniowców i Harcerską z pominięciem przystanków w rejonie osiedli U, S, Żwakowa i Subli, w przypadku problemów z przejazdem przez skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Bielską przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Bielska i Jana Pawła II gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ulicy Jaśkowickiej. W kursie z przystanku Dworzec PKP o godzinie 13:14 pojedzie od przystanku Żwaków Legionów do przystanku Dmowskiego ulicami Stoczniowców, Jaśkowicką i Piłsudskiego.
 12. Autobusy linii 157 w godzinach 12:10 – 15:30 pojadą w kierunku Kobióra z przystanku Dmowskiego do przystanku Żwaków Bielska ulicami Piłsudskiego i Bielską, tak samo w kierunku przeciwnym.
 13. Autobusy linii 254 w godzinach 12:10 – 13:30 pojadą od przystanku Harcerska do przystanku
  Grota-Roweckiego ulicami Żwakowską, Jana Pawła II. W godzinach ok. 13:30 – 15:30 pojadą po swojej pierwotnej trasie do przystanku Osiedle „L” a następnie ulicami Bielską i Piłsudskiego do przystanku Dmowskiego.

Na trasach objazdowych autobusy i trolejbusy będą obsługiwać wszystkie przystanki.


Źródło : http://www.mzk.pl/