Tychy: ciężarówka z węglem przygniotła auto osobowe. Nie żyje kobieta.

 


Do wypadku doszło dzisiaj około południa na węźle drogi krajowej nr 86, gdzie trasa łącząca Katowice z Bielskiem-Białą krzyżuje się z drogą prowadzącą m.in. w kierunku Mysłowic-Wesołej oraz dzielnicy Katowic, Kostuchny.
Z nieustalonych na razie przyczyn przewróciła się tam ciężarówka z węglem, która przygniotła i zasypała węglem jadącego obok osobowego nissana.

Samochodem podróżowały dwie kobiety i mężczyzna. Strażacy pomogli wydostać się dwojgu podróżnych.

W nissanie została uwięziona 57-latka. Aby ją uwolnić, trzeba było postawić przewróconą 30-tonową ciężarówkę i usunąć zwały węgla, a następnie wyciąć fragment zmiażdżonej „osobówki”. Z kobietą nie było kontaktu. Gdy strażacy do niej dotarli, lekarz stwierdził zgon.

Druga pasażerka samochodu trafiła do szpitala. Mężczyzna, który także podróżował nissanem, nie doznał poważnych obrażeń, podobnie jak kierowca ciężarówki – badanie wykazało, że był on trzeźwy.

W wyniku wypadku zablokowany został węzeł drogi krajowej nr 86, gdzie ta trasa krzyżuje się z drogą do Mysłowic-Wesołej oraz katowickiej dzielnicy Kostuchna. Utrudnienia mogą potrwać do późnego popołudnia. Na miejscu pracują policjanci, strażacy i prokurator.


Źródło : http://www.polskieradio.pl/