Mecz GKS Tychy – Stal Mielec. Kto pójdzie za ciosem?

 


Stal Mielec przyjeżdża do Tychów, aby zmierzyć się z GKS-em w 2. kolejce Nice 1 Ligi. Goście bardzo dobrze wspominają swój ostatni mecz na Górnym Śląskim i równie dobrze chcą wspominać dzisiejszy dzień. Natomiast tyszanie chcą wreszcie sprostać wymaganiom i walczyć o awans.

Dzisiaj o godzinie 17.45 Stadion Miejski w Tychach powita swoich piłkarzy w nowym sezonie Nice 1 Ligi. Miejscowy GKS Tychy zmierzy się w 2. kolejce ze Stalą Mielec. Obie drużyny na inaugurację sezonu zdobyły 3. punkty.

Do Tychów przyjeżdża Stal Mielec, który w pierwszym meczu sezonu 2017/2018 Nice 1 Ligi pokonał u siebie Ruch Chorzów – spadkowicza z Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 po golu Łukasza Wrońskiego, ale równie dobrze Stal mógł wygrać 2:0, lecz rzut karny Getingera obronił Hrdlicka. Trójkolorowi również udanie rozpoczęli sezon, pokonując w ubiegłą niedzielę Wigry Suwałki 1:2 po golach Błanika oraz nowego zawodnika Jurija Szatałowa – Piotra Ćwielonga. To właśnie były napastnik Ruchu, Wisły Kraków czy VfL Bochum ma być siłą napędową GKS-u oraz wypełnieniem luki po Jakubie Świerczoku, który w lato odszedł do Zagłębia Lubin.

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta po jednej kolejce zmagań. Wydaje się, że to Stal ma większe szanse na zdobycie kompletu punktów. Tydzień temu pokonał teoretycznie lepszą drużynę, a ponadto w ubiegłym sezonie wygrał dwukrotnie z GKS-em Tychy (3:2 u siebie i 1:4 w Tychach). Ale poprzedni rok to już historia, zwłaszcza że w składach obu drużyn doszło do wielu zmian. Być może o losach spotkania zadecyduje nowy nabytek Stali Mielec Edgar Bernhardt, który dwa dni temu otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Kirgistanu. Chyba że to Piotr Ćwielong zostanie bohaterem meczu i spowoduje, że w Tychach szybko przestaną tęsknić za Świerczokiem.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:45, a poprowadzi go Kornel Paszkiewicz z Wrocławia. Stadion w Tychach przywita się tym samym z nowym sezonem Nice 1 Ligi, niecałe dwa miesiące po tym, gdy po jego murawie biegali najlepsi młodzieżowcy Europy. Kibice nie ukrywają, że chcą, aby ich piękny obiekt ujrzał również najlepszych piłkarzy Ekstraklasy. Jednak podobne marzenia mają kibice Stali, którzy woleliby, aby ich klub walczył o awans, a nie o środek tabeli.

Transmisję na żywo przeprowadzi Polsat Sport (w internecie mecz dostępny w IPLA TV). Komentują Tomasz Włodarczyk i Andrzej Iwan. Reporterem z murawy będzie Szymon Rojek.


Źródło : http://www.gol24.pl/