Fotel do karmienia, kołysania i przytulania trafił do tyskiego szpitala.

 


Rodzice wcześniaków, urodzonych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach, od niedawna mogą korzystać z profesjonalnego fotela do kangurowania. Urządzenie, ułatwiające budowanie więzi z dzieckiem, jest dostępne na oddziale neonatologicznym.

– Nowy nabytek szpitala, czyli fotel do kangurowania, to dar Fundacji Nutricia. Stoi w tej części oddziału neonatologicznego, w której znajduje się aparatura medyczna, wspierająca noworodki – tłumaczy Małgorzata Jędrzejczyk, rzecznik prasowy szpitala.

Profesjonalny fotel ma służyć przede wszystkim rodzicom wcześniaków. Bo to ich dzieci wymagają wzmożonej opieki lekarskiej, leżą w inkubatorach albo są monitorowane przez aparaturę medyczną. Fotel ma zaś ułatwić ich kontakt z maluszkiem.

– Fotel jest obity mięciutką skórką cielęcą. Można się na nim bujać, leżeć, obracać i wyciągnąć wygodnie nogi na podnóżku. Jest bardzo wygodny dla kobiet, które są po cesarskim cięciu – wylicza Małgorzata Jędrzejczyk.

Do końca roku do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach ma trafić jeszcze jeden taki fotel – także będzie darem Fundacji Nutricia.

(fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach)

Źródło : http://www.radioexpress.pl/