Legendarne śląskie stadiony piłkarskie – wycieczka.

 


8 lipca Tyska Galeria Sportu – Oddział Muzeum Miejskiego w Tychach zaprasza na wycieczkę „Legendarne śląskie stadiony piłkarskie”.

W żadnym innym regionie kraju nie ma tylu owianych legendą obiektów piłkarskich, jak na Górnym Śląsku. Uczestnicy autokarowej wycieczki odwiedzą stadiony słynnych śląskich klubów: Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów, Piasta Gliwice, GKS-u Katowice i Szombierek Bytom.

Będzie można obejrzeć nie tylko stadiony i ich najciekawsze miejsca, ale również poznać związane z nimi historie i ciekawostki. Mało kto wie, że np. otwarta w 1937 roku kryta trybuna na stadionie Ruchu Chorzów była pierwszą na świecie, która została zbudowana bez słupów podtrzymujących zadaszenie. Z kolei obecna Arena Zabrze nosi imię słynnego piłkarza Górnika Zabrze Ernesta Pohla, ale do 1946 roku patronem stadionu był Adolf Hitler. Stadion GKS-u Katowice może z kolei pochwalić się tym, że po jego murawie biegał jeden z najwybitniejszych piłkarzy świata Zinedine Zidane.

Zbiórka: godz. 9.30, Stadion Miejski w Tychach, ul. Edukacji 7

Cena: 30 zł od osoby

Zapisy i wpłaty: Muzeum Miejskie w Tychach – pl. Wolności 1, ul. Katowicka 9 oraz – od 29 czerwca – Tyska Galeria Sportu – ul. Edukacji 7

Informacji udziela: Piotr Zawadzki, tel. 32 327 18 21 w. 29, e-mail: p.zawadzki@tgs.tychy.pl


Źródło : http://umtychy.pl/