Ajax Amsterdam interesuje się Tyszaniniem – Jakubem Kiwiorem.

 


Siedemnastoletni Polak jest zawodnikiem RSC Anderlecht od roku, gdy przeniósł się do Belgii z GKS-u Tychy. Przed tygodniem obrońca został włączony do pierwszego zespołu, z którym rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Młody piłkarz może jednak przenieść się niebawem do nowego klubu.
Porównywany przez Belgów do Roberto Carlosa młodzieżowy reprezentant Polski znalazł się na celowniku Ajaksu Amsterdam i Middlesbrough. Według informacji „La Dernière Heure”, siedemnastolatek nie jest na sprzedaż i jego transfer będzie trudny do realizacji bez względu na proponowane przez Holendrów i Anglików pieniądze. Jego kontrakt z belgijskim klubem obowiązuje jeszcze do końca czerwca 2019 roku.
Gdyby Polak trafił do stolicy Holandii, zostałby włączony do zespołu juniorskiego A1 lub rezerw, czyli Jong Ajax. Co ciekawe, ta druga drużyna skończyła ostatnio na drugim miejscu rozgrywki na zapleczu Eredivisie, ale nie będzie mogła występować w najwyższej lidze ze względu na to, że jest częścią klubu z Amsterdamu.

Źródło : https://transfery.info/