Andrzej Dziuba na 13 miejscu w rankingu najlepszych prezydentów miast w Polsce.

 


107 polskich miast ma prezydentów. Najlepszego z nich w pierwszym etapie wybierają sami prezydenci, oddając głosy na swoich kolegów i koleżanki z innych miast. Dodatkowe punkty przyznaje jury. Kapituła przyznaje punkty m.in. za sposób zarządzania miastem, finanse, współpracę z organizacjami pozarządowymi, rewitalizację i pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. W rankingu N15 oceniane są wyłącznie dokonania i osiągnięcia z ostatniego roku pracy.

Ranking N15, prezentujący 15 najlepszych prezydentów miast w Polsce przygotowuje od 2011 roku tygodnik Newsweek. Zwycięską piętnastkę Newsweek wytypował na podstawie ankiet rozesłanych do wszystkich prezydentów polskich miast. Dodatkowe punkty przyznaje jury. W tym roku najlepszym prezydentem w Polsce został Jacek Karnowski, włodarz Sopotu. Na drugim miejscu znalazł się Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia, zaś na trzecim Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

13 miejsce w rankingu zajął Prezydent Miasta Tychy – Andrzej Dziuba.

„Po ośmiu latach budowy otworzył pierwsze hospicjum w Tychach. (…) W ostatnim roku rozpoczął też wdrażanie skomputeryzowanego systemu sterowania ruchem. (…) W jednej z miejskich bibliotek uruchomiono książkomat. Dzięki temu urządzeniu będzie teraz można wypożyczać książki i filmy przez całą dobę.”