Pokaz filmu 'Hannah. Nieznana historia buddyzmu’ w Tychach.

 


Pasaż Kultury Andromeda – 19 czerwca 2017 r., godz. 18.00

Zapraszamy Państwa ponownie do Pasażu Kultury Andromeda w Tychach na film 'Hannah. Nieznana historia buddyzmu’ – wielokrotnie nagradzany dokument Marty György Kessler i Adama Penny’ego (współreżyserzy i producenci), zmontowany przez Simona Barkera, laureata Emmy oraz Sundance Grand Jury Prize. To opowieść o Hannah Nydahl, dzięki której buddyzm tybetański został sprowadzony na Zachód.

● PROGRAM:
g .18:00 – OTWARCIE
g. 18:15 – projekcja filmu
g. 19:45 – po filmie zapraszamy państwa na pytania i odpowiedzi – spotkanie z nauczycielem buddyjskim

● REZERWACJE:
Rezerwacji miejsc na film można dokonywać codziennie pod numerem telefonu: 606 452 898 w godzinach 10:00 – 18:00. Wstęp na pokaz jest darmowy, ilość miejsc ograniczona.

● ZWIASTUN można zobaczyć na stronie filmu:
http://www.hannahthefilm.com/?lang=pl

● O FILMIE:
'Hannah. Nieznana historia buddyzmu’ to niezwykła i pełna przygód filmowa podróż, której bohaterką jest Hannah Nydahl – dzięki niej buddyzm tybetański stał się znany na Zachodzie.

Dokument pokazuje, że buddyjski ideał wolności, we wszystkich jej formach, jest dziś bardziej istotny niż kiedykolwiek, oraz że nie wszystko, co tybetańskie powinno być uważane za święte.

Sercem tej opowieści jest przepiękna historia miłosna, która rozpoczyna się w hippisowskich czasach w Kopenhadze w latach 60. ** w. i prowadzi do Kathmandu, gdzie Hannah i jej mąż Ole zostali pierwszymi uczniami Jego Świątobliwości XVI Karmapy pochodzącymi z Zachodu. Król Joginów i pierwszy świadomie reinkarnowany lama Tybetu na zawsze odmienił ich życie. Na jego życzenie młodzi Duńczycy zaczęli nieść mądrość nauk i metod buddyjskich za Zachód. Przez ponad trzy dekady podróżowali po całym świecie, spotykając się ludźmi z różnych krajów i środowisk. Ich droga wiodła przez niespokojny, stale zmieniający się świat, od Europy do Ameryki Północnej – oglądali upadek komunizmu w Europie Wschodniej i Rosji, w Ameryce Południowej zostali porwani przez partyzantów.

Film był dotychczas pokazywany na Film Maker’s Festival w Londynie w 2016 roku (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Vancouver International Film Festival 2015, DocsDF Mexico 2015, Indian Cine Film Festival (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Mumbai 2015 oraz w podczas Arpa International Film Festival w Los Angeles w 2014 roku – projekcja odbyła się w słynnym Teatrze Egipskim. Otrzymał tam nagrodę publiczności za najlepszy film dokumentalny.


Źródło : https://allevents.in/