Relacja z I Tyskiej Senioriady [foto]

 


W niedzielę 11 czerwca na placu Baczyńskiego odbyła się I Tyska Senioriada.

Imprezę otwarł wicemarszałek województwa śląskiego Michał Gramatyka, który powitał seniorów cytatem  z piosenki Jeremiego Przybory „Choć szron na głowie, choć nie to zdrowie to w sercu ciągle maj” . Następnie seniorów powitała wiceprezydent Tychów Daria Szczepańska i przewodnicząca Tyskiej Rady Seniorów Urszula Polubiec. Po odśpiewaniu ogólnopolskiego Hymnu Seniora, rozpoczęła się Senioriada.
W trakcie imprezy zaprezentował się między innymi chór Polskiego Związku Niewidomych, Ludowy Zespół Dziecięcy
z Czułowa, wokalno-muzyczny i kabaretowy zespół z Klubu Seniora „Platyna”, oraz para tancerzy z Polskiego Związku Niewidomych – państwo Rosiekowie. Swój program przedstawił  też chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasjonatki”, pod dyrekcją Marcina Wielgata.
W rozstawionych na placu namiotach można było podziwiać wystawę prac seniorów, oraz podglądać ich w tracie tworzenia. W czasie trwania imprezy studentka Uniwersytetu III wieku w Olkuszu pani Urszula Stodulska rejestrowała pędzlem to, co ją  zainteresowało. Swoje stoisko z książkami miał też młody tyszanin Maciej Blada, autor powieści „Klub 70” , której głównymi bohaterami są seniorzy mieszkający w warszawskim blokowisku.
Gwiazdą wieczoru był wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor Ryszard Janusz Poznakowski. Grał on między innymi w zespołach Czerwono-Czarni ,Wiatraki ,Trubadurzy. Od 2012 lider zespołu „Poznakowski Band”/


Nadesłał Edward Pitura (Tekst i foto)