Koncert zespółu Zero Stopni.

 


W ramach przeglądu muzycznego, który Miejskie Centrum Kultury w Tychach zorganizowało dla tyskich kapel, zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Dla Tych Zagrają – nowa fala tyskich brzmień”.

20 maja o godzinie 19.00 na terenie MCK zagra zespół Zero Stopni.

Od 2014 roku zespół tworzą: Adrian Kiszczak (gitara elektryczna), Robert Majbroda (perkusja), Bartosz Kowalczyk (wokal i sampler) i Michał Majocha (gitara basowa) oraz Paulina Kokoszka (wokal).

Zespół wykonuje autorskie utwory w trudnym do zdefiniowania gatunku muzycznym, który opiera się na wielu filarach i gatunkach: rock alternatywny, elektronika, post-rock, rap, elementy metalu itp.

Zero stopni nie boi się eksperymentować z różnymi gatunkami, co sprawia, że utwory które wykonują są mocno zróżnicowane i dzięki temu, w ich repertuarze każdy może odnaleźć coś dla siebie. Muzyka prezentowana przez zespół jest dynamiczna, żywa, rytmiczna i dość melodyjna, natomiast teksty mimo trudnej, egzystencjalnej tematyki, są dość łatwe w odbiorze oraz nierzadko zmuszają słuchacza do refleksji.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem.

 


 

Do konkursu zakwalifikowało się 14 zespołów z Tychów, ich koncerty zaplanowane są do czerwca br., a laureaci przeglądu wystąpią podczas Święta Miasta Tychy 2017. Pierwszym laureatem będzie zespół, który zgromadzi na swoim koncercie najwięcej widzów. Drugi zwycięzca zostanie wybrany przez jury przeglądu.