Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – sprawdź czy w Tychach jest bezpiecznie.

 


Tyska policja zachęca do korzystania z uruchomionej przez MSWiA aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to proste w obsłudze narzędzie, działające na terenie całego kraju i umożliwiające informowanie Policji o występujących w najbliższym otoczeniu zagrożeniach.

Za pomocą interaktywnej strony każdy mieszkaniec może informować o zagrożeniach występujących w jego okolicy. Gdy takie zgłoszenie zostanie dodane, Policja będzie te sygnały weryfikować. Informacje, które można przekazać za pomocą mapy uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przybliżyć mapę do interesującego nas obszaru i spośród 25 typowych, najczęściej występujących zagrożeń zaznaczyć to, które ma miejsce na danym terenie. Kolejny krok należy już do funkcjonariuszy Policji, którzy sprawdzą i odpowiednio zareagują na każdą naniesioną na mapę informację o niebezpieczeństwie.

UWAGA! „Mapa” nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.


Źródło : http://umtychy.pl/