Trzęsienie ziemi w GKSie. Odchodzą : Sejba, Zigardy, Zatko, Kubos, Kristek i Makrow.

 


Jiri Sejba nie jest już trenerem hokeistów GKS Tychy. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Czech prowadził drużynę od 2013 roku. Wcześniej był szkoleniowcem „Trójkolorowych” w sezonie 2010/2011. Pod jego wodzą tyski zespół zdobył jedno Mistrzostwo Polski (2015), cztery Wicemistrzostwa (2011, 2014, 2016,2017 ), Puchar Polski (2014, 2016), Superpuchar (2015) oraz 3. miejsce w Pucharze Kontynentalnym(2016).

 Poprosiliśmy trenerów o gruntowną i szczegółową analizę minionego sezonu. Musieliśmy wyciągnąć odpowiednie wnioski. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich czynników i aspektów, doszliśmy do wniosku, że drużyna potrzebuje nowego impulsu i pomysłu. Dziękujemy trenerowi za współpracę i życzymy dalszych sukcesów– mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

W Tychach zapadły już także pierwsze decyzje kadrowe. Oznacza to, że z drużyną żegnają się: Stefan Zigardy, Miroslav Zatko, Petr Kubos, Jaroslav Kristek oraz Andrei Makrow. Klub nie zdecydował się na przedłużenie wygasających kontraktów wymienionych zawodników.

GKS Tychy złożył także ofertę przedłużenia umowy Marcinowi Koluszowi, ale ta nie została przez niego przyjęta.

Pozostałe decyzje kadrowe oraz nazwisko nowego szkoleniowca zostaną zaprezentowane w możliwie najkrótszym czasie. 


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/