Tychy z najlepszą komunikacją w Polsce.

 


Autorzy rankingu przepytali ponad 140 tys. respondentów z całej Polski i zadali 10 różnych pytań. Jedno z nich dotyczyło tego, czy są zadowoleni z poziomu skomunikowania ich miejsca zamieszkania z drogą do pracy, szkoły, czy na zakupy. Swoje oceny wystawiali w skali od 1 do 7,( 1 oznaczało ocenę najsłabszą, a 7, że z danej miejscowości zdecydowanie łatwo dojechać w wybrane miejsce. ) W tym badaniu serwisu Otodom, OLX oraz PBS – Śląsk okazał się liderem!

W zestawieniu największych polskich miast (powyżej 300 tys.), Katowice wyprzedziły Warszawę, a pięć innych (w kategorii od 50 do 300 tys. mieszkańców) znalazło się w zestawieniu 10. najlepszych z tej kategorii. To Tychy, Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska i Żory.

Tychy wygrały to zestawienie (z 6,09 punktu), drugie miejsce przypadło Gdyni (6,08), natomiast na podium znalazł się jeszcze Chorzów (6 punktów), a tuż za nim – Piekary Śląskie (5,96), które zajęły miejsce na równi z Toruniem.

– Średnia krajowa tego zadowolenia wyniosła 5,02 – mówiła Aleksandra Kubicka z serwisu Otodom, który zrealizował to badanie. Podkreśliła też, że w rankingu największych miast w Polsce, to nie Warszawa z metrem, tylko właśnie stolica woj. śląskiego – Katowice, wygrała ze średnią 5,93.


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/