Gol Nowak daje zwycięstwo Polsce. [podsumowanie UEFA developmnet]

Reprezentacja Polski U16 zwycięstwem 1:0 ze Słowacją zakończyła udział w turnieju UEFA Development, który od 7 kwietnia odbywał się na stadionach województwa łódzkiego. Obie polonistki – Hałatek i Nowak – rozpoczęły spotkanie w wyjściowej jedenastce, a Wiktoria zdobyła jedyną bramkę spotkania!

Akcja bramkowa miała miejsce w 49. minucie. Napastniczka Polonii świetnie odnalazła się w polu karnym i z paru metrów skierowała piłkę obok bezradnej bramkarki. W sumie zagrała 73. minuty, po czym w jej miejsce weszła Karolina Iwaśko, z kolei Hałatek zagrała 50 minut.

Tyszanki zagrały również w dwóch poprzednich spotkaniach. W meczu z Ukrainą Dorota pojawiła się na boisku w drugiej połowie i zagrała niecałe pół godziny, natomiast Wiktoria rozegrała kilkanaście minut z Norwegią. Poziom turnieju był wysoki. – Mecze wymagały pozostawienia dużej ilości zdrowia na boisku. Wszystkie zespoły grały szybko i dużo biegały, w żaden sposób nie da się tego porównać chociażby z III ligą – mówi Dorota Hałatek, która ma na koncie już 4 spotkania w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

– Na treningach i meczach dawałam z siebie wszystko, dlatego cieszę się ze zdobytej bramki, szczególnie, że okazała się zwycięska – tak z kolei mówi bohaterka meczu Wiktoria Nowak, która podobnie jak Dorota bardzo miło będzie wspominać kilka dni z kadrą: Pomimo rywalizacji o miejsce w składzie tworzyłyśmy kolektyw, pomagałyśmy sobie wzajemnie, co przełożyło się na świetny wynik. Niewiele brakło nam do sprawienia niespodzianki i wyprzedzenia Norwegii – dodaje napastniczka.

Reprezentacja Polski zakończyła zmagania na 2. miejscu, tuż za Norwegią, a przed Ukrainą i Słowacją. W poprzednich edycjach turnieju nasza kadra dwukrotnie wygrywała, dwa razy także była na drugiej pozycji, a raz znalazła się na najniższym stopniu podium.