Kacper Wróbel zdobył kwalifikację do mistrzostw Polski juniorów młodszych w judo.

 


Mamy to! Kacper Wróbel po trzech turniejach zdobył kwalifikację do mistrzostw Polski juniorów młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży). W dniu dzisiejszym (sobota 8.04) w Bytomiu odbyła się druga runda eliminacji makroregionu (4 województwa) przed turniejem MP. Nasz zawodnik ponownie stanął na najniższym stopniu podium (poprzednio na I eliminacji) i tym samym uzyskał prawo startu w mistrzostwach Polski. Kacper poza kwalifikacją uzyskał także powołanie na zgrupowanie kadry Śląska w Zakopanem, które odbędzie się w dniach 11-14 kwietnia. Kadra będzie trenować na trzydniowym campie w Centralnym Ośrodku Szkoleń, gdzie aktualnie przebywa kadra narodowa Polski seniorów. Liczymy, że Kacper zdobędzie tam nowe doświadczenia.

Jest to dla nasz duże osiągnięcie, ponieważ po zaledwie 5 latach działalności mamy pierwszego reprezentanta klubu na mistrzostwa Polski w judo. Sama kwalifikacja jest sukcesem, ponieważ zawodnicy muszą walczyć nie tylko miejsca medalowe, lecz także o limity na ten turniej. Krótko mówiąc zawodnicy muszą walczyć o jak najwięcej punktów. Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 5-6 maja w Gorzowie Wielkopolskim. Trzymajcie kciuki!

ZDANIEM TRENERA:

– Bardzo się cieszę z tej kwalifikacji. Kacper jest pierwszym zawodnikiem tyskiej Gwardii, który zakwalifikował się na turniej MP od blisko 15 lat. My potrzebowaliśmy trzech lat pracy nad jego formą, aby dojść do tego punktu. Mam nadzieję, że to dopiero początek i w końcu doczekamy się pierwszego mistrza Polski w judo. Jeśli nie uda się to w tym roku to w następnych napewno. Kacper systematycznie zdobywa nowe doświadczenia, do których teraz dojdą zgrupowania kadry wojewódzkiej. Z całą pewnością Kacper ma jeszcze wiele do nauki, jednak jestem dobrej myśli. Teraz najważniesze to mocno przetrenować kwiecień i przygotować się do mistrzostw jak najmocniej to możliwe. Czeka nas wiele pracy.


Źródło : http://gwardia-tychy.pl/