Polonia Bytom za silna. Atomówki zagrają o brąz z Kojotkami z Janowa.

 


W drugim meczu półfinałowym tyskie Atomówki nie miały większych szans z obrończyniami tytułu mistrzowskiego. Uległy Polonii Bytom 7:0. Już przed sezonem wiadomo było że zespół Polonii Bytom to główny kandydat do tytułu mistrzowskiego dysponując od kilku sezonów najmocniejszym składem. Tyszanki tylko momentami dorównywały kroku rywalkom, jednak każdy drobny błąd bytomianki potrafiły bezlitośnie wykorzystać.
Atomówki w Bytomiu zagrały w okrojonym składzie, nie zagrały Urbańska, Nadzimek, Frąckowiak i Kosma. W związku z tym zaprezentowały się młode zawodniczki : Wiktoria Kędra i Aleksandra Górska, a w bramce od 35 minuty Małgorzatę Burdę-Krokosz zastąpiła młoda tyska bramkarka Natalia Harańczyk.
Hokeistki Polonii Bytom po raz dziewiąty z rzędu zagrają w finale PLHK. O tytuł mistrzowski zagrają ze Stoczniowcem Gdańsk, natomiast tyskie Atomówki po raz drugi z rzędu zagrają o brązowy z Kojotkami Naprzód Janów. Gra o medale toczyć się będzie do dwóch wygranych meczy.
W ubiegłym sezonie po zaciętych spotkaniach to Kojotki cieszyły się z medalu, więc tyszanki na pewno będą chciały się zrewanżować za ubiegłoroczne niepowodzenie.
Pierwsze spotkanie w Tychach już w sobotę 11 marca o godzinie 18:30, drugi 18 marca w Janowie (ewentualnie trzecie spotkanie w Janowie 19 marca)