Prawie 40 000 zł dla Szpitala Miejskiego w Tychach.

 


To ma być pierwszy krok w kierunku wyremontowania oddziału dziecięcego. W niedziele odbył się turniej charytatywny dla Szpitala Miejskiego w Tychach. Jego organizatorami był Tyski Sport S.A. i Fundacja Cicha Nadzieja.

 Hasłem naszego turnieju było  „Zagraj z nami”. Cieszę się, że tak wiele osób dołączyło do nas i wsparło ten szczytny cel. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w ważnych dla miasta sprawach potrafimy się zmobilizować i być jedną wielką tyską rodziną. Szpital Miejski odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu mieszkańców Tychów, ale także okolicznych powiatów. Wspólnymi siłami musimy zrobić wszystko, żeby najmłodsi pacjenci byli leczeni w jak najlepszych warunkach – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.
Potrzeby są bardzo duże, dlatego każda złotówka jest na wagę złota. Oddział pediatryczny jest jedyną placówką świadczącą usługi dla małych mieszkańców Tychów oraz okolicznych powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego oraz bieruńsko-lędzińskiego. Rocznie leczy ok. 2.700 dzieci. Remont wiąże się z bardzo rozległymi pracami budowlanymi, w tym także z wymianą instalacji. Jest to inwestycja, której szpital samodzielnie nie jest w stanie udźwignąć.
 Chciałbym złożyć szczególne podziękowania na ręce zawodników, którzy w taki licznym składzie stawili się na turniej. Dziękuję również kibicom i przede wszystkim sponsorom. To głównie dzięki Wam dokładamy kolejną dużą cegiełkę do wyremontowania oddziału – dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.
Dzięki hojności firm: DENSO THERMAL, CARBO ASECURA, DANONE, POŚREDNICTWO FINANSOWE „KREDYTY CHWILÓWKI” sp. z o.o, TLT TYCHY, PKM TYCHY, PL EUROPAITING, PEC, FUNDACJA PRACOWNICZA PRO-EKO, STOWARZYSZENIE KIBICE-RAZEM ORAZ KATOWICKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA zebrano ponad 35 tysięcy złotych.
Podziękowania należą się także naszym partnerom: HUMMEL POLSKA, PIEKARNIA WYGORZELE, PGD POLSKA, Drukarnia RODO, BS STUDIO, którzy przyczynili się do wsparcia tej inicjatywy. Dziękujemy także wydawnictwu SQN za przekazanie na licytację koszulki z autografem Kamila Glika oraz jego biografii.
 W imieniu Szpitala Miejskiego w Tychach dziękuję serdecznie wszystkim zawodnikom, kibicom, sponsorom, wolontariuszom oraz organizatorom Turniej charytatywnego. Chciałbym podkreślić, że Puchar należy się wszystkim zawodnikom, którzy dali z siebie wiele na terenie hali, ale także wsparli finansowo nasz cel – podkreśla dr Marek Krawczyk, dyrektor Szpitala Miejskiego w Tychach
Na apel organizatorów turnieju odpowiedzieli także mieszkańcy Tychów. W trakcie imprezy wolontariusze zbierali pieniądze. Do puszek trafiło 3.425,32 zł.  Tym samym na konto placówki wplynie prawie 40 000 złotych. 
 To nie jest nasze ostatnie słowo. Przez kilka najbliższych tygodni będziemy prowadzić szereg licytacji. Pod młotek pójdą m.in. koszulki znanych polskich sportowców na czele z Robertem Lewandowskim, Kamilem Glikiem, Mariuszem Czerkawskim czy Kamilem Stochem. Kibice będą mogli także zdobyć bramkarski kij Stefana Zigardiego z autografami całego zespołu oraz koszulki reprezentantów Polski w siatkówce. Cały czas napływają do nas kolejne przedmioty na aukcję – zaznacza Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A.
 Turniej oczywiście nie kończy całej akcji, biorąc pod uwagę odzew i zainteresowanie społeczności lokalnej – to dopiero początek. Cel jest szczyty, ale również ambitny – pierwszy etap związany tylko z remontem samych sanitariatów pochłonie kwotę 250.000,00 zł.- dodaje dr Marek Krawczyk, dyrektor Szpitala Miejskiego w Tychach
Cały czas zachęcamy partnerów biznesowych do wsparcia finansowego tej szczytnej akcji. Oprócz pomocy turniej charytatywny był także doskonałą okazją do integracji lokalnego środowiska. Na parkiecie najlepsza okazała się drużyna Szpitala Miejskiego i Przyjaciół, która w finale po rzutach karnych pokonała Reprezentację Miasta Tychy 2-1.

Źródło : http://gkstychy.info/pilka/