Policjanci eliminują z drogi kolejnych pijanych kierowców.

 


Od wczoraj na tyskich drogach, policjanci prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości. Od rana do tej pory w ręce policjantów wpadło już 3 pijanych kierowców. Wczoraj mundurowi zatrzymali dwóch kierujących na „podwójnym gazie”. Wśród nietrzeźwych znalazł się również kierujący samochodem ciężarowym. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Policjanci tyskiej drogówki od wczoraj prowadzą działania, w których celem jest wyeliminowanie z naszych dróg nietrzeźwych kierujących. Około godziny 9.00 na ulicy Starokościelnej w Tychach zatrzymali kierującego samochodem ciężarowym. Badanie trzeźwości 36-latka wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Z kolei na ulicy Harcerskiej „wpadł” 36-letni kierujący fordem, którego badanie także wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj tyscy policjanci kontynuują akcję i będą dążyć do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców. Już z samego rana mundurowi zatrzymali trzech pijanych kierowców, którzy „odważyli się” wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwym. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej za to przestępstwo istnieje ogromne ryzyko spowodowania wypadku drogowego, który może skutkować zagrożeniem bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.

Celem strategicznym tych działań jest przede wszystkim zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących a tym samym zminimalizowanie rannych oraz ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych z udziałem pijanych kierowców. Wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących na „podwójnym gazie” przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/