Kolejny pseudokibic usłyszał zarzuty.

 


Tyscy kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zarzuty kolejnemu pseudokibicowi GKS-u Tychy. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut czynnej napaści na policjantów połączonej z udziałem w zbiegowisku. 18- latek decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, w ramach którego nałożono na niego także zakaz stadionowy. Wymieniony czyn zagrożony jest karą 10 lat więzienia.

Od październiku ubiegłego roku, kiedy to przed meczem I ligi pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice doszło do zakłócenia porządku, tyscy policjanci sukcesywnie zatrzymują kolejnych stadionowych chuliganów. Tym razem zintensyfikowana praca tyskich stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania 18-latka podejrzanego m.in. o czynną napaść na funkcjonariuszy połączoną z udziałem w zbiegowisku. Prowadzący tę sprawę zapewniają, że są już planowane kolejne zatrzymania.

Mężczyzna stanął już przed prokuratorem, który podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru, w ramach którego nałożono na niego także zakaz stadionowy. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/