Koniec sezonu zasadniczego, oto pary play offów.

GKS Tychy wygrał sezon zasadniczy Polskiej Hokej Ligi i przystąpi do play offów z pierwszego miejsca.

Przed ostatnią kolejką była tylko jedna niewiadoma – która drużyna rozpocznie play offy z pierwszego miejsca. W lepszej sytuacji był GKS Tychy, który o punkt wyprzedzał Comarch Cracovię.

Tyszanie walczyli z JKH GKS Jastrzębie, a krakowianie podejmowali Tempish Polonię Bytom i w obu spotkaniach pierwsi gole tracili faworyci. Już w pierwszej minucie meczu w Krakowie goście skontrowali i do siatki trafił David Turoń, z kolei w Tychach gospodarze musieli odrabiać straty po golu Leszka Laszkiewicza.

GKS odpowiedział trzema golami w trzech ostatnich minutach pierwszej tercji, a w kolejnych dwóch tercjach dołożył kolejne trzy bramki i wygrał 6-1. Z kolei Cracovia wyrównała w połowie pierwszej tercji, ale później gole strzelali już tylko hokeiści Polonii i mistrzowie Polski zakończyli sezon zasadniczy porażką 1-4.

W trzecim meczu grupy silniejszej PGE Orlik Opole pokonał TatrySki Podhale Nowy Targ 1-0, a zwycięskiego gola strzelił Filip Stopiński, gdy jego zespół grał w osłabieniu. Spotkanie nie miało już żadnego wpływu na sytuację w tabeli.

Sezon zakończyli hokeiści SMS PZHL U20 Sosnowiec, a Nesta Mires Toruń i MH Automatyka Gdańsk będą walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej (do czterech zwycięstw, pierwszy mecz 24 lutego).

Pary 1. rundy play off – ćwierćfinałów (do 4 zwycięstw):

GKS Tychy (1.) – Tauron KH GKS Katowice (8.)

Comarch Cracovia (2.) – Unia Oświęcim (7.)

TatrySki Podhale Nowy Targ (3.) – JKH GKS Jastrzębie (6.)

Tempish Polonia Bytom (4.) – PGE Orlik Opole (5.)

Terminy 1. rundy: 21, 22 lutego (gospodarzem zespół wyżej notowany), 25, 26 lutego (gospodarzem zespół niżej notowany), ewentualnie: 1 marca (wyżej notowany), 3 marca (niżej notowany), 5 marca (wyżej notowany).