Bezpieczny weekend – „Boże Narodzenie 2016”.

 


Jak co roku tyska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i międzymiastowy. Jadąc zatem w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2016″ rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 6.00. Działania są prowadzone nie tylko na tyskich drogach lecz również na terenie województwa śląskiego. W działania zaangażowane są wszystkie wydziały, a wszystko po to by tegoroczne święta były bezpieczne. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolują również stan trzeźwości kierowców.

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły czy: pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą – dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/