Laureaci III edycji TBK.

 


Do III edycji Tyskiego Banku Kultury zakwalifikowano 7 projektów. Na końcową oceną składały się punkty przyznane przez Jury (Paweł Drzewiecki – aktor, reżyser, manager kultury, przewodniczący jury; Agnieszka Seidel – Kożuch – mgr sztuki; Małgorzata Król –animator kultury, sekretarz Jury – Joanna Grzyśka) oraz punkty przyznane przez użytkowników portalu facebook.com.

Z radością ogłaszamy, że w ciągu 2017 roku zrealizujemy następujące projekty:

1) nagrajmy Klaustrofobię – nagranie płyty zespołu Klaustrofobia. Projekt uzyskał 55 punktów
w ocenie Jurorów i bezapelacyjnie wygrał etap głosowania na fb, uzyskując 335 polubień co dało im 20 dodatkowych punktów. W ogólnej punktacji zespól otrzymał 75 punktów i zajął 1 miejsce.

2) Projekt Indie: dźwięki, kolory, smaki i duchowość Orientu autorstwa Michała Czachowskiego zdobył 72 punkty,
w tym 57 punktów od Jurorów i 15 punktów za głosowanie na fb (202 polubienia). W ramach tej inicjatywy odbędą się między innymi warsztaty kulinarne, warsztaty tańca indyjskiego, oraz koncert muzyki indyjskiej.

3) Mago autorstwa Pawła Podsiadło zajął 3 miejsce zdobywając 69,75 punktów w ocenie końcowej (52,75 od Jury oraz 17 punktów w głosowaniu na fb). Warsztaty budowy instrumentów etnicznych, nagrania, koncert z wizualizacjami
to szereg wydarzeń, które zrealizujemy w ramach tego projektu.

4) Warsztaty kreatywne dla dorosłych autorstwa Anny Kózki zdobył najwięcej punktów w ocenie Jury (58,5 pkt), dodatkowo inicjatywa otrzymała 7 punktów od użytkowników facebooka i w punktacji ogólnej uzyskała w sumie 65,5 punktów

5) Nagranie teledysku do piosenki „Sygnał zaciera różnice w nas”, koncert oraz wystawa zdjęć to projekt zgłoszony przez lidera zespołu Beta Julia, Łukasza Miśkę. Inicjatywa zdobyła 50,75 punktów w ocenie Jurorów. Dodatkowo zespół uzyskał 177 polubień na facebooku, co dało im kolejne 12 punktów i z końcową oceną 62,75 pkt, zespól zajął 5 miejsce.

6) Projekt, który zajął miejsce 6, Wiano Filmowe, autorstwa Grzegorza Krzysztofika, uzyskał również 50,75 punktów
w ocenie jurorów, a w głosowaniu facebookowym zdobył 159 polubień i 10 dodatkowych punktów (w sumie 60,75 pkt). W ramach tego projektu powstanie teledysk do piosenki „ Szłabym Ja za Ciebie”.

7) Ostatni projekt, który zostanie zrealizowany w ramach III edycji TBK zdobył 55,25 punktów (46,25 pkt od Jury oraz 9 punktów za głosowanie na portalu facebook.com). Jego autorem jest tyszanin Jakub Wójcik, gitarzysta i kompozytor. W ramach projektu odbędą się warsztaty muzyki improwizowanej oraz koncert jazzowy.

Autorom zwycięskich projektów gratulujemy, jednocześnie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia.


Źródło : http://tbk.kultura.tychy.pl/