Dzień czwarty VIII Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego – program.

 


Na finał 8. Tyskiego Jarmarku Świątecznego przygotowano najwięcej atrakcji. Niedziela (18 grudnia) na placu rozpocznie się koncertem kolęd i pastorałek. Później wielki pokaz kulinarny gwiazdy telewizyjnej – znanego i lubianego mistrza kuchni, Pascala Brodnickiego. Z pewnością będzie to nie lada gratka nie tylko dla miłośników dobrego jedzenia. Pascal przedstawi swoje propozycje na dania świąteczne. Jakie to będą potrawy? Tego dowiemy się dopiero w czasie wielkiego gotowania. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku dla tyszan gotował Kurt Scheller, a dwa lata temu Ania Starmach.

Na niedzielę jarmarkową czekają już z niecierpliwością uczestnicy tegorocznej edycji Tyskiego Banku Kultury. W czasie imprezy ogłoszona zostanie lista zwycięskich projektów, które dostaną dofinansowanie MCK na realizację swojego pomysłu. Tuż po ogłoszeniu wyników, życzenia świąteczne mieszkańcom złożą przedstawiciele władz miasta.

Potem będzie koncert gwiazdy 8. Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na scenie wystąpią muzycy popularnej grupy Zakopower. Artyści gościli już w Tychach kilkakrotnie. Ostatni raz odwiedzili nasze miasto w czasie Dni Tyskich 2014. Zagrali wówczas niezapomniany koncert z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy. Tym razem będzie okazja nie tylko usłyszeć znane i lubiane przeboje zespołu. W repertuarze znajdą się również utwory świąteczne.

Po koncercie grupy Zakopower, organizatorzy zaplanowali lasershow. Wielki pokaz potrwa aż dwadzieścia minut.

Warto przypomnieć, że na Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszają tyszan prezydent Andrzej Dziuba i Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

 

Dzień czwarty 18 grudnia

godz. 14:30 – Koncert kolęd tradycyjnych we współczesnych aranżacjach

godz. 15:30 – Pascal Brodnicki – pokaz kulinarny

godz. 18:30 – Ogłoszenie wyników Tyskiego Banku Kultury

godz. 18:50 – Życzenia świąteczne władz miasta

godz. 19:00 – Zakopower – koncert

godz. 20:20 – Lasershow