Fragmenty – Wystawa fotografii Radosława Kaźmierczaka.

 


14 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy do siedziby Muzeum Miejskiego w Tychach w Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9) na wernisaż wystawy Radosław Kaźmierczak Fragmenty.

Wernisaż wystawy odbędzie się w ramach Święta 10-lecia Szlaku Zabytków Techniki. Organizatorem wystawy jest Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris.

Wystawa Radosława Kaźmierczaka – niezwykle utalentowanego fotografa i wizualnego kronikarza Górnego Śląska początków XXI wieku – jest próbą krytycznej analizy przemijania industrialnego dziedzictwa regionu. Odwiedzając dawne fabryki, huty czy kopalnie, autor stawia pytania o fragmentaryczną pamięć o przeszłości, a także o przyszłe losy poprzemysłowych obiektów. Co z nimi robić? Jeśli rewitalizować to w jaki sposób? Tworzyć instytucje kultury? Lofty? Remontować i wynajmować? Czy jednak zapomnieć i pozwolić im powoli zanikać?

Kaźmierczak nie uzurpuje sobie prawa do całościowego przedstawienia problemu. Szczątki maszyn, wyczuwalna jeszcze obecność obsługujących je kiedyś ludzi, okruchy przeszłości, służą mu jako wizualizacja pewnej myśli. „Fragmenty” są projektem zrealizowanym analogowo, aparatem średnioformatowym, co podkreśla ulotność dokumentowanych przestrzeni.
Wystawę można będzie zwiedzać od 15 grudnia. Potrwa do 14 stycznia 2017 roku.
Wstęp jest wolny.

Źródło : http://umtychy.pl/