Zmiany w organizacji ruchu na dwóch tyskich ulicach.

 


niepodleglosciW ciągu najbliższych dni na dwóch tyskich ulicach w centrum miasta pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Fragmenty jezdni zostaną zawężone do jednego pasa, drugi pas będzie pasem postojowym. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo i uporządkować ruch w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Na al. Niepodległości, na odcinku od skrzyżowania z ul. Ciasną do skrzyżowania z ul. Czystą zostanie wyznaczony pas postojowy po prawej stronie jezdni. Poprawi się widoczność w rejonach skrzyżowań, a także przede wszystkim przejść dla pieszych.

– Rozwiązanie to jest niejako usankcjonowaniem sytuacji obecnej, znacznie ją jednak porządkuje i uczytelnia. Na tym odcinku drogi natężenie ruchu jest umiarkowane, dlatego zmiana ta nie powinna powodować żadnych utrudnień w ruchu, zwłaszcza, że w chwili obecnej wszystkie pojazdy jadące od strony al. Bielskiej i tak poruszają się lewym pasem ruchu w kierunku skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego – mówi Artur Kruczek – naczelnik Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miasta Tychy.

Podobne rozwiązanie zostanie zastosowane na odcinku ul. Harcerskiej (w rejonie od ronda z ul. Żwakowską do wiaduktu kolejowego).

– Zmiana jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców, dotyczące znacznego deficytu miejsc postojowych w tym miejscu. Wyznaczenie pasa postojowego stworzy 11 nowych miejsc parkingowych – dodaje naczelnik Kruczek.

Nie powinno to obniżyć poziomu komfortu jazdy kierowców, gdyż z obserwacji pracowników wydziału komunikacji wynika, że zdecydowana większość pojazdów i tak porusza się lewym pasem ruchu.


Źródło : http://umtychy.pl/