Czwartek z Teatrem dla Dorosłych: Szkice o Ofelii Teatr A PART.

 


ofelia-minKlub Wilkowyje MCK (ul. Szkolna 94), 24 listopada 2016 19:00-20:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Szekspirem, czyli Czwartek z Teatrem dla Dorosłych! W Klubie Wilkowyje MCK zagości Teatr A Part ze spektaklem „Szkice o Ofelii”.

Bilety: 10/15 zł
Rezerwacje: 32 227 26 22
SZKICE O OFELII to kameralne przedstawienie solowe w wykonaniu Moniki Wachowicz i w reżyserii Marcina Hericha, zrealizowane w konwencji teatru ruchu, ciała i emocji. Spektakl ma charakter intymnego, wizualnego seansu teatralnego, w którym główną rolę odgrywają dźwięk, ruch sceniczny i intensywna obecność aktora. W przedstawieniu – które powstało w dużej mierze metodą „pisania na scenie” – twórcy zgłębiają temat naiwności i niewinności w konfrontacji z realiami egzystencji, seksualnością i kontekstem śmierci. Przedstawienie nie jest wyłącznie realizacją tematu „Ofelii” z szekspirowskiego pierwowzoru. Motyw „Ofelii” staje się w przedstawieniu Teatru A Part tropem, z którego wysnuta zostaje autorska narracja sceniczna. Spektakl był prezentowany w Polsce oraz w Irlandii, na Litwie, w Rosji i we Włoszech.
Scenariusz, ruch sceniczny: Monika Wachowicz i Marcin Herich
Reżyseria: Marcin Herich
Muzyka: fragmenty utworów zespołów Pablo’s Eye i Ophelia’s Dream oraz kompozycji Elliotta Goldenthala
W spektaklu wykorzystano fragmenty „Hamleta” Williama Szekspira w tłumaczeniach Józefa Paszowskiego i Romana Brandstaettera oraz wiersz „Ofelia” Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. ZAPRASZAMY!
ofelia

Źródło : http://umtychy.pl/