1 liga : Tyszanie w coraz głębszym kryzysie.

 


GKS Tychy meczNie pomogła zmiana trenera – piłkarze GKS-u Tychy przegrali już szósty ligowy mecz z rzędu, w tym drugi pod wodzą Jurija Szatałowa. W 18. kolejce pierwszej ligi drużyna z Górnego Śląska uległa na wyjeździe Pogoni Siedlce. Jedynego gola zdobył w drugiej połowie Damian Świerblewski.

Piłkarze Jurija Szatałowa mieli dwa tygodnie, by otrząsnąć się po serii pięciu kolejnych porażek i zmobilizować się na trzy ostatnie mecze w 2016 roku. Wyjechali nawet na krótkie zgrupowanie, podczas którego mieli poprawić przygotowanie fizyczne – właśnie brakiem sił trener tłumaczył fakt, że w Mielcu GKS przegrał, choć jeszcze w 76. minucie prowadził różnicą dwóch goli.

Praca na zgrupowaniu chyba niewiele pomogła, bo mimo niekorzystnego wyniku piłkarze GKS-u nie rzucili się w końcówce do frontalnych ataków. Udało im się stworzyć tylko jedną okazję na wyrównanie, ale Marcin Radzewicz nie skierował piłki do siatki w starciu z Tomaszem Lewandowskim. Tym samym tyszanie przegrali już szósty raz z rzędu, a ich sytuacja w ligowej tabeli jest coraz gorsza. GKS ma już sześć punktów straty do zajmującej ostatnią bezpieczną pozycję Stali Mielec, która rozegrała o jeden mecz mniej.


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/