Tyski policjant 5 zawodnikiem świata.

 


zapasy-policjantDużym sukcesem dla tyskiego policjanta zakończyły się I mistrzostwa świata, zorganizowane w stolicy Białorusi, w zapasach stylu wolnego (tradycyjny – Pahlavani). St. asp. Andrzej Borowiec uplasował się na piątym miejscu w tym prestiżowym turnieju, walcząc z utytułowanymi zawodnikami klasy światowej. Miejsce w pierwszej piątce daje mu kwalifikację do turnieju World Games. Nasz kolega jest wielokrotnym medalistą, mającym na swoim koncie sukcesy na arenie ogólnopolskiej i światowej.

I Mistrzostwa Świata w stylu Pahlavani 2016 zorganizowane zostały 12 listopada w Mińsku – stolicy Białorusi. Na zaproszenie prezydentów organizacji na Białoruś przyjechało ponad 100 zawodników z całego świata, w wśród nich olimpijczycy oraz mistrzowie świata federacji zapaśniczej.

Tyski mundurowy walczył w kategorii do 100 kg. W tej wadze wystartowało 21 zawodników, a wśród nich wielu utytułowanych zapaśników i judoków. Wśród rywali znalazł się wielokrotny wicemistrz świata w stylu wolnym. Zważywszy na prestiż turnieju oraz udział znakomitych zawodników, 5 miejsce na mistrzostwach świata jest ogromnym sukcesem policjanta. W dodatku miejsce w pierwszej piątce daje kwalifikację do turnieju World Games, które odbędą się we Wrocławiu w lipcu 2017 roku.

Starszy aspirant Andrzej Borowiec służy w Policji od 11 lat i aktualnie pracuje w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach. Poza codziennymi obowiązkami, pełni także funkcję instruktora taktyki i technik interwencji. Jest on odpowiedzialny za wyszkolenie specjalne funkcjonariuszy oraz przeprowadza egzaminy sprawności fizycznej.

Od początku uprawiania sportu, sztuki walki stały jego główną pasją, która – jak widać – prowadzi do wielu sukcesów. Sukcesy na koncie starszego aspiranta to nie przypadek. Ze sztukami walki związany jest od 10. roku życia. Swoje pierwsze kroki stawiał w Policyjnym Klubie Sportowym Judo. Jego trenerem był także policjant, który w głównej mierze przyczynił się do tego, że Andrzej wstąpił w szeregi mundurowych. Przez wiele lat trenował wyczynowo 7 dni w tygodniu, a w okresie największych osiągnięć 2 razy dziennie.

Prywatnie asp. Borowiec jest trenerem judo oraz ju-jitsu, posiadającym dwa czarne pasy (1 DAN judo, 2 DAN ju-jitsu). Policjant prowadzi także zajęcia z dziećmi i młodzieżą w klubie sportowym „Gwardia Tychy”. W większości jego podopieczni to dzieci, które też mają już na swoim koncie pierwsze medale.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/