Spacer fotograficzny po Stadionie Miejskim i Tyskiej Galerii Sportu.

 


Jeśli każdą wolną chwilę spędzasz z aparatem w dłoni, chcesz doskonalić swoje umiejętności, a przy okazji interesujesz się sportem, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie!

19 listopada Tyska Galeria Sportu – oddział Muzeum Miejskiego w Tychach, we współpracy z Tyskim Towarzystwem Fotograficznym zorganizują spacer fotograficzny po Stadionie Miejskim oraz usytuowanej na jego terenie Tyskiej Galerii Sportu.

Na wszystkich chętnych czekamy o godz. 11.00 przed wejściem głównym na stadion (od ul. Baziowej).

Stadion Miejski oraz Tyska Galeria Sportu to nowe miejsca na mapie naszego miasta.
Stadion otwarty został w 2015 roku, w powszechnej opinii uchodzi za najładniejszy obecnie obiekt piłkarski na Górnym Śląsku – komfortowy, estetyczny i bezpieczny.

Ulokowana na terenie stadionu Tyska Galeria Sportu otwarta została 29 lipca 2016 roku.
Jest nie tylko przestrzenią ekspozycyjną, ale także miejscem spotkań mieszkańców miasta z ważnymi dla tyskiego sportu postaciami, centrum edukacji o tyskim sporcie dla dzieci i młodzieży, a przez to miejscem promocji sportowego stylu życia wśród najmłodszych tyszan.
W czasie wizyty w Tyskiej Galerii Sportu uczestnicy spaceru fotografować będą wystawę stałą „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie”.  Wystawa zadziwia mnogością eksponatów, ciekawymi rozwiązaniami projektowymi
i widokami na nieckę stadionu.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc.

Więcej informacji o TGS na www.tgs.tychy.pl
Więcej informacji o TTF na www.ttf.tychy.pl


Źródło : http://muzeum.tychy.pl/