GKS Tychy w drodze do włoskiego Collalbo.

 


GKS Tychy - Hokej - 2016W środę rano hokeiści GKS Tychy wyruszyli do włoskiego Collalbo, gdzie w piątek rozpoczną zmagania w półfinale Pucharu Kontynentalnego. Podopiecznym trenera Sejby przyjdzie się zmierzyć z Rittner Buam, Shakhtarem Soligorsk oraz Beibarys Atyrau.

Włoską przygodę z Pucharem Kontynentalnym tyszanie rozpoczną od meczu z gospodarzem, czyliRittner Buam. To drużyna, która na co dzień występuje w Alsp Hockey League. Obecnie Ritten zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Jeszcze kilka tygodni wcześniej prym wiodły Jesenice, z którymi tyszanie mierzyli się podczas rundy w Tychach. Niestety był to jedyny przegrany mecz GKS w tym turnieju. Teraz trójkolorowi będą mogli się sprawdzić z inną drużyną reprezentującą  AlpsHL. W ubiegłym sezonie Włosi zdobyli mistrzostwo występując w rodzimej lidze. W obecnym postanowili spróbować swoich sił w lidze alpejskiej. Po 15 meczach mają na swoim koncie 14 zwycięstw. Najlepiej punktującym zawodnikiem jest Simon Kostner, który jak na razie strzelił 10 goli i tyle samo razy asystował. Zespół w większości składa się z zawodników z Włoch. W składzie jest również 4 Kanadyjczyków oraz 2 Szwedów. Trenerem Ritten jest Riku-Petteri Lehtonen, który ma za sobą występy w Pucharze Kontynentalnym jako zawodnik.

W sobotę GKS skrzyżuje kije z dobrze znanym rywalem – Shakhtarem Soligorsk. W zeszłorocznej edycji Pucharu Kontynentalnego w finale rozgrywanym we francuskim Rouen tyszanie pokonali Soligorsk 2:1 po bramkach Komorskiego oraz Bepierszcza. Obecnie Shakhtar w rodzimej lidze zajmuje drugie miejsce w tabeli ( 19 meczów, 16 zwycięstw). Drużyna w większości składa się z zawodników pochodzenia białoruskiego. Obecnie najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie Shakhtaru jest Yaroslav Chupris, który jak na razie zapisał na swoim koncie  8 bramek i 13 asyst.

Ostatnim przeciwnikiem naszych hokeistów będzie Beibarys Atyrau. Drużyna z Kazachstanu w większości składa się z Rosjan (15 zawodników). Teoretycznie to Beibarys jest stawiany w roli najgroźniejszego rywala GKS. Atyrau w rodzimej lidze plasuje się obecnie na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 20 zwycięstw po 23 spotkaniach. Od lat trenerem drużyny jest niezmiennie Alexander Istomin, który w ubiegłym sezonie wywalczył z Atyrau mistrzostwo Kazachstanu. Beibarys to najstarszy zespół z największym doświadczeniem, bowiem średnia wieku w zespole wynosi prawie 30 lat.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/